Hlavní navigace

Daňově nejvýhodnější stravenka má hodnotu 118 Kč

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšilo od 1. ledna 2018 hodnotu stravného na pracovních cestách. Pro pracovní cestu trvající 5 – 12 hodin se výše stravného zvýšila na interval 78 – 93 Kč na kalendářní den.

Kompletní změny v oblasti zvýšení tuzemských diet naleznete v článku Tuzemské diety se v roce 2018 zvyšují. Kolik dostanete na jídlo a auto na pracovní cestě?

S tímto zvýšením ale také roste daňově uznatelná výše příspěvku na stravování, jelikož ta se počítá právě z částky 93 Kč. Maximální daňově uznatelný příspěvek na stravování se počítá jako 70 % z hodnoty stravného na pracovních cestách, což je 65 Kč pro rok 2018. Na základě zákona o daních z příjmu pak může zaměstnavatel uhradit maximálně 55 % z ceny stravenek a zbylých 45 % doplácíte vy jako zaměstnanci. Informovala o tom společnost Sodexo Benefity.

Nově je tak nejvýhodnější hodnota stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele 118 Kč. Pokud zaměstnavatel bude poskytovat stravenky v této hodnotě, bude si moci odečíst z daní nejvíce peněz. Oproti roku 2017 se hodnota nejvýhodnější stravenky zvýšila o 9 Kč, a to z původních 109 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).