Hlavní navigace

Nový distributor předplatného nemá roznašeče. Tisíce lidí nedostávají své noviny

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 1. 2018

Desítkám tisíc lidí v Česku nechodí od úterního rána noviny, informuje o tom web Hospodářských novin. Podle něj je za problémy zodpovědný nový distributor tisku PNS, který společně s firmou Mediaservis od ledna převzal roznášku předplacených novin od České pošty. Největší problém je ve Středočeském kraji, v Praze a na severní Moravě.

Největším a jediným problémem je personální obsazení firmy Mediaservis na úrovni doručovatelů, vysvětluje výpadek předseda představenstva PNS Petr Novák. Nová služba si vyžádala přijetí dalších pracovníků, firma je však zatím zcela nenašla. Novák slibuje nápravu během několika dnů.

Zaměstnanci Mediaservisu nedoručili tisíce kusů tiskovin mediálního domu CNC (vydává Reflex, ABC či Blesk), Hospodářských novin vydávaných mediálním domem Economia, deníků Mladá fronta Dnes či Lidových novin od skupiny Mafra a do schránky nedošly ani Deníky od vydavatelství Vltava Labe Media.

Mediální domy tak momentálně hledají vlastní řešení, do roznášky zapojují například i vlastní zaměstnance a předplatitelům slibují kompenzace.

Česká pošta před pěti lety převzala roznášku předplaceného tisku právě od Mediaservisu, když se dohodla s jednotlivými vydavateli. Pošta se však pro letošek s vydavateli nedohodla na zvýšení ceny za distribuci a službu tak převzal distributor tisku PNS.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).