Hlavní navigace

Hledáte práci? Nejvíce nabídek najdete v automobilovém průmyslu a ve službách

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 1. 2011

Poslední data o míře nezaměstnanosti ukazovala na 1% meziměsíční růst na 9,6 %. Přesto byl počet pracovních míst v minulém roce vyšší než v roce 2009. Celkově se nabídka práce rozrostla o 2 %. Uvádí to portál ČT24. Největší nárůst počtu pracovních pozic přitom nabízel automobilový průmysl a odvětví služeb. Práci je ale snadnější hledat také pro kvalifikované dělníky a techniky nebo pracovníky v oblasti strojírenství nebo výroby.

Nejméně pozic je naopak ve zdravotnictví, kde je asi o 25 % nabídek méně. Snižování nabídky práce zaznamenala také odvětví jako je ekonomika, finance, účetnictví, marketing nebo stavebnictví. Přesto podle Lucie Burianové z portálu Profesia.cz nedosahuje počet nabídek zatím předkrizovou úroveň.

Paradoxní je, že počet nabídek pracovních míst se vyvíjí v poměru k počtu podaných životopisů nepřímo úměrně. Nejvíce v minulém roce klesly počty podaných životopisů lidí s ukončeným vysokoškolským vzděláním. Největší zájem o práci projevovali naopak žadatelé se základním vzděláním. To ale může být výsledek struktury nezaměstnanosti, která více postihuje právě lidi s nižším vzděláním.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).