Hlavní navigace

Nejlépe by svou nemovitost měli zajistit Pražané a Středočeši

Sdílet

Jiří Hovorka 28. 4. 2011

Nejvíce se o svá obydlí musejí obávat obyvatelé Prahy a středních Čech, ukazují to statistiky ČSOB Pojišťovny a policejní záznamy. Bezmála každá dvacátá pojištěná pražská domácnost se tak v roce 2010 musela potýkat s důsledky vloupání nebo vandalismu. K výraznému nárůstu těchto pojistných událostí došlo v severních Čechách, kde v porovnání s rokem 2008 vzrostla loni pravděpodobnost vloupání do nemovitosti pro bydlení na více než trojnásobek.

Snad s výjimkou východních Čech, kde jsme loni zaznamenali stagnaci, sledujeme rostoucí frekvenci krádeží ve všech krajích České republiky. Na každých sto pojištěných domů, bytů či rekreačních nemovitostí tak připadá čím dál víc vloupání nebo vandalských činů, uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Policejní statistiky za rok 2010 pak ukazují, že z více než 15 tisíc vloupání do bytů, rodinných domů a chat, jich na Prahu a střední Čechy připadlo téměř 40 procent. V Praze jde především o bytové krádeže, kdežto ve středních Čechách se zloději nejvíce soustřeďují na chaty a rodinné domy. Na dalších místech z hlediska počtu krádeží figurují za rok 2010 kraje Jihomoravský, Ústecký a Moravskoslezský, naproti tomu absolutně nejmenší počet krádeží v nemovitostech pro bydlení byl registrován v Karlovarském kra­ji.


Zdroj: ČSOB Pojišťovna na základě statistik Policie ČR za rok 2010
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).