Hlavní navigace

Nejdražší škody vznikají v Rakousku. Jsou zde zvyklí vymáhat náhrady

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 2. 2016

Nejdražší škoda váš na lyžovačce nejpravděpodobněji potká v Rakousku. Nejvíce pojistných událostí ze Slovenska hlásí pojištění Češi v únoru. Vyplývá to ze statistik pojistných událostí Pojišťovny VZP (PVZP) za poslední čtyři sezóny.

Berme ta čísla trochu s nadsázkou, skutečností ale je, že v Evropě vychází průměrná hodnota pojistné události nejdráž právě u našich jižních sousedů, uvedla Halina Trsková z PVZP s tím, že do značné míry je to i proto, že Rakušané jsou zvyklí vymáhat škody a mají  velmi podobná ustanovení o osobní odpovědnosti, jako před dvěma lety zavedl náš nový občanský zákoník.

V zimní sezóně v Rakousku průměrné odškodnění dosahuje částky 18,6 tisíc korun. V Itálii je to podle statistik PVZP o tisícikorunu „levnější“ a Francie vyjde průměrně „jen“ na 15,3 tisíce korun. Ještě nižší průměrné škody eviduje pojišťovna v Německu (v průměru 8,5 tisíc korun) a na Slovensku (průměrně 2,9 tisíc korun).

Podle statistik nejvíce škod zpravidla vzniká v březnu: v Itálii 38 %, ve Francii 35 %, v Rakousku 33 %. Výjimkou je Slovensko, kde 41 % pojistných událostí vzniká už v únoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).