Hlavní navigace

CzechTrade pro menší firmy spouští exportní koučink. Přihlaste se

Sdílet

Gabriela Hájková 19. 2. 2016

Agentura CzechTrade spouští program exportního koučinku pro malé a střední podniky. V průběhu roku by se mělo v regionech uskutečnit 13 exportně zaměřených fór a konferencí.

Cílem je představit na nich evropské i mimoevropské trhy. Průzkumy mezi exportéry ukazují, že jednou z hlavních překážek při hledání nových odbytišť je nedostatek informací, uvádí tiskové prohlášení agentury s tím že první dvě akce proběhnou v březnu. V Ostravě bude představen německý trh a v Plzni pak možnosti exportu do skandinávských zemí.

Exportní fóra nabídnou podnikatelům setkání a konzultace nejen s experty přímo z teritorií, ale také se zástupci dalších proexportních institucí a organizací. Exportéři jistě ocení možnost promluvit si přímo s řediteli zahraničních kanceláří, předpokládá generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. Kromě toho by v Hradeckem, Pardubickem, Ústeckém, Jihomoravském a v Moravskoslezském kraji měli působit také exportní konzultanti.

Zatím se firmy mohou hlásit na první dvě exportní fóra. V Ostravě proběhne 3. března  a v Plzni pak 10. března. Na obě akce se můžete přihlásit zdarma na webu agentury CzechTrade.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).