Hlavní navigace

Nejčastější svatební dar? Peníze

Sdílet

Jiří Velinský 21. 10. 2008

Nejčastějším svatebním darem bývají peníze. A to v podstatě bez ohledu na zemi novomanželů. Vyplývá to z průzkumu GE Money, který se uskutečnil v 16 zemích po celém světě.

Ze získaných peněz novomanželé většinou financují svatební cestu nebo vybavení domácnosti.

V jedenácti zemích světa jsou peníze obvyklým svatebním darem. V Albánii se dokonce k tomuto zvyku váže vtip – dostat pozvánku na svatbu je stejné jako dostat pokutu, obojí musíte zaplatit. Na druhou stranu ve Švédsku, Británii, nebo Indii svatebčané většinou svými dárky pomáhají novomanželům vybavit domácnost, komentovala výsledky průzkumu Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money a přidává zajímavost: V Turecku dostávají novomanželé jako dárek zlato – většinou zlaté mince, ale někdy také řetízky či jiné zlaté šperky.

Více v tiskové zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2019 12:38

    bez přezdívky

    Já bych peníze jako svatební dar nikdy nedal. Sice věřím, že by to udělalo novomanželům radost, ale je to takové bez nápadu. Peníze utratí a pak nemají žádnou památku. Když se sestra vdávala, tak jsme jí koupili kuchyňský nůž z https://www.bavimevarit.cz/noze/ . Domácnost už mají vybavenou, ale kvalitní nůž se jí v kuchyni neztratí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).