Spočítejte si...

Zavřít

Nehod způsobených nepojištěnými vozy loni ubylo

Mediální kampaň České kanceláře pojistitelů (ČKP) a novela zákona zavádějící povinnost majitelů nepojištěných vozidel platit příspěvek do garančního fondu ČKP snížila v loňském roce počty nehod způsobených nepojištěnými vozy. Oproti roku 2008 tak celkový počet škod způsobených nepojištěnými vozy poklesl o 20 % a dostal se pod hranici 4000.

Máme za sebou první rok účinnosti povinného příspěvku nepojištěných do garančního fondu ČKP a zároveň první rok, kdy Česká kancelář pojistitelů (ČKP) úhradu příspěvku na neplatičích velmi důsledně uplatňovala. Jsem rád, že se zavedení příspěvku pozitivním způsobem promítlo do snížení nepojištěných škod a také do snížení počtu nepojištěných vozidel, komentuje Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů. Výrazně se také zvýšil počet vozidel vyřazených z registru vozidel – loni jich bylo vyřazeno o polovinu více, než v roce předcházejícím, dodává Hradec.


Jak vypočítat řádný starobní důchod? NÁZORNÝ PŘÍKLAD Čtenáři Měšce: Zavedete-li poplatek za platbu kartou, pak u vás nebudeme nakupovat