Hlavní navigace

Nedostatek zaměstnanců zvyšuje hodinové mzdy. Na brigádě můžete dostat i 150 Kč/hod.

Sdílet

V květnu 2017 klesla nezaměstnanost na 4,1 %, což je nejnižší hodnota v historii. Nízká nezaměstnanost má také vliv na nabídku sezónních brigád. Firmy nepoptávají pracovníky pouze do sezónních oborů, jako prodej zmrzliny, obsluhu stánku s rychlým občerstvením apod., ale řeší tím i nedostatek stálých zaměstnanců, a to v téměř všech oborech.

Hodinová mzda se často pohybuje mezi 130 – 150 Kč. I tak se ale některá místa obsadit nedaří. Zejména manuální práce nepatří mezi oblíbené.

Zároveň se už nepředpokládá, že se po tomto druhu brigád shánějí pouze studenti. V posledních letech sezónní práce vyhledávají stále častěji lidé, kteří nemají práci na plný úvazek, důchodci a rodiče na rodičovské dovolené, uvádí Zuzana Lincová z pracovního portálu Profesia.

Brigádu také častěji shánějí ženy (62 %) než muži (38 %). Dominují uchazeči ve věkové skupině 17 – 24 let, kterých je 82 %. Mezi zájemci převažují studenti středních škol (36,4 %) a po nich následují lidé s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou (22,8 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).