Spočítejte si...

Zavřít

Nechcete úvěr od banky? Půjčujte si mezi sebou pomocí internetových aukcí

Když si chcete půjčit, musíte do banky nebo do úvěrové společnosti. Tato rovnice se nyní rozšiřuje o třetí známou, o aukční servery půjček. Ty s letošním prosincem začínají fungovat na českém trhu. Bankerat.cz je již plně v provozu a probíhá na něm již desítka aukcí, Moneybro.cz začíná dnes registrovat zájemce a plný provoz podle slov svých zástupců spustí během 14 dnů.

Princip je jednoduchý. Vložením nabídky můžete buď investovat nebo si půjčit s vyloučením finančních institucí. Poplatek (max 3 % z půjčky) přitom platíte až v momentě, kdy se na půjčce skutečně dohodnete. Půjčku si berete nebo ji poskytujete přímo „lidem z ulice“.

Proces po vložení nabídky probíhá formou aukce s omezenou dobou platnosti, přes mail se tak dozvídáte jednotlivé nabídky. Při vložení poptávky po půjčce to přitom funguje tak, že si nastavíte maximální úrokovou sazbu a nabídky, které nejsou veřejné, mohou být i nižší.

Bankerat.cz používá k vypořádávání aukcí účty v České spořitelně, pro „obchodování“ na konkurenčním serveru Moneybro.cz je třeba mít založený účet na PayPal.

Více o tématu najdete na serveru Lupa.cz: P2P půjčky dorazily do Česka

Dolar za 19 korun, ropa za 90 dolarů a pohonné hmoty skokově rostou Čerpáte nově celý úvěrový rámec u kreditky? Jste rizikoví