Hlavní navigace

Nechcete úvěr od banky? Půjčujte si mezi sebou pomocí internetových aukcí

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 12. 2010

Když si chcete půjčit, musíte do banky nebo do úvěrové společnosti. Tato rovnice se nyní rozšiřuje o třetí známou, o aukční servery půjček. Ty s letošním prosincem začínají fungovat na českém trhu. Bankerat.cz je již plně v provozu a probíhá na něm již desítka aukcí, Moneybro.cz začíná dnes registrovat zájemce a plný provoz podle slov svých zástupců spustí během 14 dnů.

Princip je jednoduchý. Vložením nabídky můžete buď investovat nebo si půjčit s vyloučením finančních institucí. Poplatek (max 3 % z půjčky) přitom platíte až v momentě, kdy se na půjčce skutečně dohodnete. Půjčku si berete nebo ji poskytujete přímo „lidem z ulice“.

Proces po vložení nabídky probíhá formou aukce s omezenou dobou platnosti, přes mail se tak dozvídáte jednotlivé nabídky. Při vložení poptávky po půjčce to přitom funguje tak, že si nastavíte maximální úrokovou sazbu a nabídky, které nejsou veřejné, mohou být i nižší.

Bankerat.cz používá k vypořádávání aukcí účty v České spořitelně, pro „obchodování“ na konkurenčním serveru Moneybro.cz je třeba mít založený účet na PayPal.

Více o tématu najdete na serveru Lupa.cz: P2P půjčky dorazily do Česka

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).