Spočítejte si...

Zavřít

Naše úspory rostou, devizové intervence je nezničily

Podle mezinárodního průzkumu ING Bank, který proběhl ve 13 evropských zemích, došlo k růstu úspor u 27 % Čechů, u Evropanů se však úspory zvyšovaly podstatně pomaleji.

„V meziročním srovnání sice došlo k mírnému poklesu počtu těch, kterým se podařilo úspory navýšit, ale v porovnání s ostatními evropskými státy si vedeme velmi dobře. Domníváme se, že je to způsobeno nejistotou spojenou s dalším ekonomickým vývojem a z toho vyplývající snaha nás, Čechů, zajistit se do budoucna,” komentoval výsledky průzkumu Libor Vaníček z ING Bank. S úsporami jsme nespokojení, ač průměrná česká domácnost má uloženo 400 000 Kč. Devizové intervence podle ČNB měly podpořit vyšší utrácení a tedy snížit naše úspory. Čtěte také: Devizové intervence povedou k dražším úvěrům a hypotékám 

Nejhůře jsou na tom z hlediska úspor v Itálii, kde se úspory zvýšily každému desátému, zatímco pokles úspor deklaroval každý šestý. 

EU výrazně oseká odměny bankéřům Stavebnictví během krize přišlo o 443 miliard a 50 tisíc pracovních míst        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
22. 4. 2014 14:53 Nový

je to dobra schizofrenie

do jednoho ucha nam rvou, zajistete se sami na duchod, stat Vas zivit nebude, do druhyho ucha nam rvou at utracime a nesetrime a bereme si vse na hypoteky a uvery.

Kazdy vola vzdy to co se hodi jemu. Navic prumerne ma rodina nasetreno 400.000 coz je v dnesnich cenach dost velke prd, bud to mate na 1 auto a nebo kdyz Vam vypadnou prijmy tak vystacite se dvema detmi tak 1 rok (ty sporivejsi mozna 2 roky)

Kokot
Kokot (neregistrovaný) 217.66.183.---
22. 4. 2014 17:11 Nový

Intervenci jsme zarucene schudli a to ihned

celé vlákno

Intervenci se snizila hodnota koruny, takze okamzite vsem klesla mzda oproti Evrope, sakra proc to nikdo nerekne jaka je pravda!!!!!!

Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
24. 4. 2014 18:48 Nový

Re: Intervenci jsme zarucene schudli a to ihned

celé vlákno

Protože to není v souladu s propagandou a mediální masáží ČNB. To je prosté.