Hlavní navigace

Na podzim a v zimě se nejvíce vykrádají chaty a chalupy. Průměrná škoda činí 20 000 Kč

Sdílet

Chatu či chalupu vlastní v České republice až 450 000 lidí. V současné době nastává období zazimování těchto objektů a většinou se k nim majitelé vrací až s příchodem jara. Právě podzim a zima jsou tak ideálním obdobím pro zloděje, kteří si podobné nemovitosti vytipují a ničím nerušeni nemovitost vykradou.

V opuštěných oblastech je velmi jednoduché vytipovat lokace vhodné ke krádeži. Lupiči mají na všechno čas, klid a nikdo je při loupeži nebude rušit. Mají to o to snadnější, že majitelé poškození na chatách objeví často až na jaře a šance na dopadení lupiče je v takovém případě mizivá, komentuje Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Zloději navíc umí velice dobře poznat, která z chat patří mezi nejmovitější. Průměrná škoda se pak pohybuje okolo 20 000 Kč. Nejčastěji pak k vloupáním dochází ve Středočeském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Naopak nejméně se krade v Karlovarském kraji.

Při vloupání se zloději nejčastěji dostanou dovnitř oknem či nedostatečně zabezpečenými dveřmi. Při opouštění chaty je tedy dobré zkontrolovat, jestli jsou okenice dobře dovřené a zámek na dveřích plně funkční. Na zahradě také nechte co nejméně volně umístěných předmětů a zahradní náčiní schovejte uvnitř objektu. Pokud je v objektu i nějaký cenný majetek, zvažte, jestli jej nepřesunete na zimu jinam.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).