Hlavní navigace

Na kolik vás vyjde nevolnost v Turecku nebo Rakousku, když nemáte pojištění?

Sdílet

Cestovní pojištění vás na dovolené může uchránit od nepříjemně vysokých výdajů, když se vám udělá třeba jen nevolno. V některých destinacích totiž za ambulantní péči můžete platit i několik tisíc.

Podle statistik ČSOB Pojišťovny platíme z oblíbených dovolenkových destinací nejvíce za lékařské ošetření v Turecku. Částka za ambulantní ošetření v průměru přesahuje 9300 Kč, a to jen za ošetření po úpalu či bolest v krku.

Průměrné pojistné plnění za ambulantní ošetření v zahraničí.
Autor: ČSOB Pojišťovna

Průměrné pojistné plnění za ambulantní ošetření v zahraničí.

Velmi drahé ošetření byste pak bez cestovního pojištění měli i v Rakousku, a to téměř 9000 Kč. Mezi nejčastější pojistné události z cestovního pojištění patří gastroenteritida, tedy žaludeční nevolnost. Na druhém místě je nachlazení, na třetím pak alergie či spáleniny od slunce.

Podobné je to v případě, kdy vyrazíte do zahraničí autem a nesjednáte si dostatečnou asistenční službu. Podle statistik mají Češi s autem nejčastěji problém hned v sousedním Německu. Nejčastějším problémem jsou poruchy motorů, píchlá pneumatika, nebo rozbitá převodovka. Podobné nepříjemnostiale řeší se svými auty Češi i v dalších zemích, přes které často cestují.

Za poškozenou pneumatiku si ale v zahraničí také můžete pořádně připlatit.

Průměrná cena za opravu poškozené pneumatiky v zahraničí
Autor: ČSOB Pojišťovna

Průměrná cena za opravu poškozené pneumatiky v zahraničí

Pokud se vám ale v Německu rozbije například převodovka, bude stát oprava přes 25 000 Kč. V Rakousku jsou naproti tomu ceny oprav poloviční.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).