Hlavní navigace

Pracovali jste v ČR i na Slovensku? Odborníci vám poradí s důchodem

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 11. 2016

Všem, kteří v minulosti pracovali v České republice i na Slovensku, poradí s důchodem odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenské Sociální pojišťovny na Poradenském dni. Ten se bude konat 23. listopadu v klientském centru při ústředí ČSSZ v Praze.

Konzultace budou probíhat od 9 do 12 hod. a od 13 do 16 hod. na adrese Křížová 25, Praha 5. Konzultace jsou bezplatné a každá trvá 30 minut. Je ale třeba se na ně předem objednat:

  • na telefonním čísle: + 420 251 553 923 nebo
  • na e-mailové adrese: renata.richterova@cssz.cz

Na konzultaci si s sebou přineste občanský průkaz nebo cestovní pas a doklady o vašem důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

Konzultace odborníků z obou institucí v minulosti ocenili lidé, kteří v době federace po ukončení studia nepřetržitě pracovali jak na území České republiky, tak Slovenska. Ti totiž zpravidla z přehledu dob pojištění (respektive informativního osobního listu důchodového pojištění) vystaveného ČSSZ zjistili, že v něm mají uvedeny jen doby pojištění od 1. 1. 1993, vysvětlila Jana Buraňová, mluvčí ČSSZ s tím, že na poradenském dni se dozví, jak se jim budou započítávat doby pojištění získané do konce roku 1992 a který stát jim bude vyplácet důchod.

Dále si sem mohou přijít pro radu kromě dalších například i zaměstnanci, kteří před rozdělením federace žili a pracovali na území ČR, ovšem pro firmu se sídlem na Slovensku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).