Hlavní navigace

Na dovolenou si práci bere čím dál více Čechů

Sdílet

Čím dál častěji bývá běžné, že Češi si sice formálně vezmou v práci dovolenou, ale některé úkoly si s sebou na zmíněnou dovolenou odváží k vyřízení. Během dovolené mají Češi zapnutý mobilní telefon, na který jim navíc chodí e-maily, a pracovní agendu vyřizují také s pomocí krátkých textových zpráv, říká Tomáš Surka, výkonný ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.

Nejvíce vyrušují zaměstnance na dovolené jejich kolegové. Šéfové své podřízené kontaktují méně a v ještě menší míře se na odpočívající pracovníky obracejí zákazníci.

Plných 68 % dotázaných čte během dovolené pracovní zprávy s pomocí aplikací, jakou je například WhatsApp. A 58 % pracovníků zůstává v dosahu telefonu, kdyby bylo potřeba něco pracovního vyřídit. Pracovní e-maily pravidelně pročítá 38 % lidí.

Tento jev je běžný i v zahraničí. Podle průzkumu společnosti Bitkom zůstává v Německu v kontaktu s prací 71 % dotázaných.

Častěji se tímto způsobem chovají lidé nad 30 let, kteří mají potíže se od práce zcela odstřihnout. Většina zaměstnanců do 29 let se od práce v době dovolené zcela odstřihne. Tak zvaní mileniálové, lidé kterým ještě nebylo ani 30 let, si velmi cení svého soukromí a volného času. Proto během dovolené nechtějí pracovat, dodává Tomáš Surka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).