Hlavní navigace

Chystáte se o víkendu za hranice? Těmto místům se vyhněte, tvoří se tu několikahodinové kolony

Veronika Doskočilová

Pokud se o víkendu chystáte autem na dovolenou do zahraničí, připravte se, že v některých úsecích se cesta může protáhnout kvůli kolonám. O víkendu 21. – 23. července 2017 začínají prázdniny v Berlíně, Hamburku, Braniborsku, Mecklenburg-Vorpommern a Schleswig-Holstein. Další vlna turistů bude cestovat také z Nizozemí a Severního Porýní-Vestfálska. Kromě toho bude v některých zemích navíc omezen provoz v důsledku různých událostí. Informovala o tom společnost ÚAMK.

Rakousko

Od 20.července do 22. července 2017 bude v okolí města Ennstal probíhat 25. ročník závodu Ennstal Classic. V důsledku toho bude zkomplikovaná doprava na rakouských dálnicích A9 (Pyhrn) a A10 (Tauren).

Na silnici SS 16 se vlivem opravy uzavřel tunel Arlberg, a to až do 2. října 2017. Do té doby je doprava odkloněna přes paralelní průsmyk Arlberg. Mimo dopravní špičku dochází standardně ke zdržení 15 – 20 minut. O prázdninách se tu však tvoří dlouhé kolony.

Od pondělí 10. července do 3. září 2017 opravují v Rakousku také dálnici A23 před Vídní. Opravuje se vozovka a tunely Stadlau a Hirschstetten. V každém směru je tak průjezdný jen jeden pruh. Asfinag, tamní správce komunikací, doporučuje místo objíždět sjetím z dálnice A5 na rychlostní silnici S1 a dále pak pokračovat po dálnici A22, která vede od Znojma.

A zdržení vás může čekat i na hraničních přechodech. Rakousko aktuálně době sleduje své hranice se Slovinskem, Maďarskem a Slovenskem. Kvůli kontrole cestovních dokladů tak může nastat zpoždění.

Slovinsko

Kvůli stavbě dálnice A4 ve Slovinsku se mezi městěm Ptuj a hraničním přechodem Macelj/Gruskovje tvoří dopravní zácpy s několikahodinovým zpožděním.  Společnost ÚAMK doporučuje místo objíždět přes hraniční přechod Zavrč nebo Trnovec, dále na Varaždin a po dálnici A4 pak do Záhřebu. I tady je však nutné počítat se zdržením několika desítek minut.

Německo

Německo namátkově kontroluje vozidla přijíždějící ve směru z jihu na sever. Delší fronty se tvoří na hraničních přechodech Suben (A3 Linec – Pasov), Walserberg (A8 Salzburg – Mnichov) a Kiefersfelden (A93 Kufstein – Rosenheim).

Před vycestováním je dobré si také naplánovat, kde natankovat. Ceny pohonných hmot se v jednotlivých zemích liší poměrně výrazně.

Ceny benzinu v jednotlivých státech.
Autor: ÚAMK

Ceny benzinu v jednotlivých státech.

Našli jste v článku chybu?
  • 21. 7. 2017 12:22

    dal (neregistrovaný) 46.231.78.---

    Prosím vás, přestaňte přetiskovat ty bludy z ÚAMK o cenách pohonných hmot. Můžete mi říci, kde v Polsku nakoupím benzín za koruny, když je tam tak levný? Kdyby aspoň byly k tabulce připojeny kursy. Nedávno totiž experti z ÚAMK totiž měli takový kurs eura, jaký neměla ani ČNB! (ČNB - 26,35 Kč/€, ÚAMK - 26,12 Kč/€.) Takové informace jsou akorát zavádějící. Prostě nikde v zahraničí nenakoupím za koruny (kromě polských tržišť v příhraničí) a už vůbec ne za zprůměrované ceny.