Hlavní navigace

Na českých silnicích ubylo nepojištěných vozidel

Sdílet

Redakce 16. 7. 2009

Počet vozidel, na které není sjednáno povinné ručení, se meziročně snížil o necelou třetinu. Oproti loňskému červnu tak ubylo 234 tisíc nepojištěných vozidel. Hlavní podíl na tom má zejména zavedení příspěvku nepojištěných vozidel do garančního fondu České kanceláře pojistitelů.

K poslednímu dni prvního pololetí bylo v Česku registrováno 616 642 vozidel bez sjednaného povinného ručení, což představuje oproti roku 2008, kdy bylo evidováno 850 687 nepojištěných vozidel, pokles o 27,5 %.

Velkou zásluhu na tomto pozitivním vývoji má zavedení sankčního příspěvku nepojištěných do garančního fondu ČKP a informační kampaň České kanceláře pojistitelů, která jej provázela. Výsledkem bylo, že motoristé začali masivně vyřazovat svá neprovozovaná motorová vozidla z registrů vozidel. Za posledních 9 měsíců, od října 2008 do června 2009, bylo z registrů vyřazeno 272 325 vozidel. Pro srovnání za celý rok 2007 bylo z registru vyřazeno 98 tisíc vozidel, říká výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů Jakub Hradec a dodává: Zároveň se zvýšil zájem o povinné ručení. Za poslední rok počet pojištěných vozidel rostl o 4 % rychleji než počet registrovaných vozidel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2009 16:31

    AAA (neregistrovaný)
    ktera uz existovala jen v registrech na papire, popr ve forme vraku nekde na dvore a na silnicich se stejne objevit nemohla...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).