Hlavní navigace

Na Benzině nově zaplatíte za pohonné hmoty mobilem u stojanu

Sdílet

Síť čerpacích stanic Benzina zavádí pro své zákazníky novou metodu placení. Na trh uvádí mobilní aplikaci Benzina platby, skrze kterou můžete na jejich čerpacích stanicích platit mobilním telefonem přímo u stojanu.

Platba funguje tak, že si po natankování načtete do telefonu unikátní QR kód ze stojanu a automaticky se vám zobrazí platební údaje. Ty potvrdíte, a tím jste za tankování zaplatili. Aplikace ohlásí odeslání platby, zobrazí účtenku a můžete odjet.

Aplikace při platbě vyžaduje zadání bezpečnostního kódu nebo se lze přihlásit biometricky, otiskem prstu nebo díky face ID– záleží na typu mobilního zařízení. Do aplikace Benzina platby je možné přiřadit klasickou bankovní kartu, postupně se ale možnosti rozšíří i na tankovací karty Benziny –Tank Kartu Easy a Business. Aplikaci samozřejmě můžete užívat i bez trvale přiřazené karty, ale v takovém případě budete při každém tankování opisovat údaje ze své platební karty.

Dále aplikace zobrazuje přehled uskutečněných transakcí a účtenku, kterou lze exportovat ve formátu PDF. Aplikace Benzina platby funguje v prostředí Android a iOS a je bezplatná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).