Hlavní navigace

Direct pojišťovna vám nově pojistí pořizovací cenu ojetého auta

Sdílet

Direct pojišťovna spouští nové pojištění, v rámci kterého vám umožní si pojistit pořizovací cenu ojetého vozidla. Pokud vlastníte ojeté auto a dojde k totální škodě nebo k jeho odcizení, vyplatí vám pojišťovna peníze, abyste si mohli koupit auto ve stejné hodnotě. 

Pojištění pořizovací hodnoty ojetých vozidel je doplňkem k havarijnímu pojištění, na které máte sjednaná všechna rizika na pojistnou částku. Sjednat si ho můžete jako majitel auta, které je staré v rozmezí 61 dní až 5 let, a má v době sjednání najeto maximálně 150 000 km.

Zmíněné připojištění pak platí na 3 roky. V případě takzvané totální škody nebo odcizení vyplatí pojišťovna rozdíl mezi částkou, kterou byste obvykle od pojišťovny dostali (obvyklá cena auta), a částkou, za kterou jste auto skutečně koupili a na kterou jste auto pojistili. Nejvýše však do 50 % částky za kterou jste auto koupili a pojistili.

V praxi by to tedy vypadalo následovně. Koupíte si ojeté auto za 300 000 Kč a po dvou letech vám jej někdo ukradne. Z havarijního pojištění získáte sumu, která odpovídá ceně auta na trhu v danou chvíli (obvyklá cena), například 200 000 Kč. Od těchto 200 000 Kč odečtete spoluúčast, kterou jste si zvolili v havarijním pojištění. V případě sjednání pojištění pořizovací hodnoty ojetého vozidla vám pojišťovna následně vyplatí rozdíl mezi částkou, za kterou jste auto koupili a pojistili a sumou, kterou jste získali z havarijního pojištění, tedy 100 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 10. 2018 8:53

  T. (neregistrovaný) ---.static.as43289.net

  U Directu nic nepojištovat. Sice mají relativně příznivé ceny pojištění ale v případě pojistné události nedostanete vůbec nic. Velký pozor na jejich techničku Hanu Grolmusovou a hlavně jí nic nepodepisujte na tablet. Asistenční služba je naprosto k ničemu. Pomoc v zahraničí nečekejte. Starý Triglav nestál za moc ale Direct je ještě desetkrát horší.

 • 4. 11. 2018 19:55

  zdenda (neregistrovaný) 94.138.122.---

  Ale to samé v bledě modrém je česká pojišťovna -majitel Kellner - a její pobočka likvidátorů v Brně ,kteří vám i viníkovi nehody volají zda jste se znali před nehodou a pod...Já ,důchodce jsem po projetí protijedoucího návěsu špatně nebo vůbec ne očištěného od písku a kamínků na jeho konstrukci zaznamenal kamínkové bití na předním skle ,otočil jsem vůz,zastavil řidiče, sepsal s ním protokol a řidič do něj napsal ,že našel jen jednu tečku od kamínku na mém předním skle ,dostal jsem jen uhrazenu polovinu ceny opravy protože likvidátor na mém skle našel stop po kamíncích asi deset a napsali mi ,že se jedná o dřívější poškození skla a proto mi je krácena výplata škody o 50%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).