Mzdy státních zaměstnanců vzrostou výrazně více než inflace

Zatímco řadě zaměstnanců v soukromém sektoru klesají či stagnují mzdy, opačný vývoj je ve státním sektoru. Vláda rozhodla státním zaměstnancům, včetně učitelům, v příštím roce přidat 3,5 %, což bude výrazně více, než inflace, kterou predikuje ČNB ve výši 2 %. Státní zaměstnanci si tak v průměru měsíčně polepší o 740 Kč.

Ministerstvo financí přitom navrhlo zvýšení jen o 2,5 %, takové zvýšení však podle premiéra Bohuslava Sobotky je nedostatečné. Ministr vnitra Miroslav Chovanec chce také jednat o dalším zvýšení platů policistů a hasičů. Je to dobrá zpráva pro naše zaměstnance. Ale jestli je to dobrá zpráva i pro naše děti, neumím v tuto chvíli říct. Vláda doposud rozdávala, …. , ale pořád neumí říct, kde ty peníze vezme. Jestli půjdou z dluhů a budou je muset jednou zaplatit naše děti, je to mimořádná nemravnost, uvedl k tomu Petr Gazdík z TOP09, který je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Chudoba hrozí 1,5 milionům z nás Výdaje státu v příštím roce raketově porostou        
jsk
jsk (neregistrovaný) ---.138.broadband3.iol.cz
28. 5. 2014 18:09 Nový

A že svým zaměsntancům stát snížil mzdy o 10%

a inflace od května 2009 (poslední zvýšení tarifů) přesáhla 7%, to už Lazarevič netuší..

komentář
komentář (neregistrovaný) ---.inext.cz
28. 5. 2014 18:54 Nový

Re: Mzdy státních zaměstnanců vzrostou výrazně více než inflace

Klasický Lazarevič........co dodat.....bude prudit vždycky.....z jakéhokoliv důvodu. Kdyby vláda rozhodla, že státním zaměstnancům nepřidá nic, bude pindat o tom, že hlavně učitelé jsou hrozní chudáci.........

Láďa
Láďa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
29. 5. 2014 7:26 Nový

Redakčně smazáno

13. 7. 2016 23:25 redakčně smazáno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.