Hlavní navigace

Mzdy státních zaměstnanců vzrostou výrazně více než inflace

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 5. 2014

Zatímco řadě zaměstnanců v soukromém sektoru klesají či stagnují mzdy, opačný vývoj je ve státním sektoru. Vláda rozhodla státním zaměstnancům, včetně učitelům, v příštím roce přidat 3,5 %, což bude výrazně více, než inflace, kterou predikuje ČNB ve výši 2 %. Státní zaměstnanci si tak v průměru měsíčně polepší o 740 Kč.

Ministerstvo financí přitom navrhlo zvýšení jen o 2,5 %, takové zvýšení však podle premiéra Bohuslava Sobotky je nedostatečné. Ministr vnitra Miroslav Chovanec chce také jednat o dalším zvýšení platů policistů a hasičů. Je to dobrá zpráva pro naše zaměstnance. Ale jestli je to dobrá zpráva i pro naše děti, neumím v tuto chvíli říct. Vláda doposud rozdávala, …. , ale pořád neumí říct, kde ty peníze vezme. Jestli půjdou z dluhů a budou je muset jednou zaplatit naše děti, je to mimořádná nemravnost, uvedl k tomu Petr Gazdík z TOP09, který je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2014 18:09

  jsk (neregistrovaný) ---.138.broadband3.iol.cz

  a inflace od května 2009 (poslední zvýšení tarifů) přesáhla 7%, to už Lazarevič netuší..

 • 28. 5. 2014 18:54

  komentář (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Klasický Lazarevič........co dodat.....bude prudit vždycky.....z jakéhokoliv důvodu. Kdyby vláda rozhodla, že státním zaměstnancům nepřidá nic, bude pindat o tom, že hlavně učitelé jsou hrozní chudáci.........

 • 29. 5. 2014 7:26

  Láďa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
  13. 7. 2016 23:25 redakčně smazáno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).