Hlavní navigace

Mzdy státních zaměstnanců vzrostou výrazně více než inflace

Arsen Lazarevič

Zatímco řadě zaměstnanců v soukromém sektoru klesají či stagnují mzdy, opačný vývoj je ve státním sektoru. Vláda rozhodla státním zaměstnancům, včetně učitelům, v příštím roce přidat 3,5 %, což bude výrazně více, než inflace, kterou predikuje ČNB ve výši 2 %. Státní zaměstnanci si tak v průměru měsíčně polepší o 740 Kč.

Ministerstvo financí přitom navrhlo zvýšení jen o 2,5 %, takové zvýšení však podle premiéra Bohuslava Sobotky je nedostatečné. Ministr vnitra Miroslav Chovanec chce také jednat o dalším zvýšení platů policistů a hasičů. Je to dobrá zpráva pro naše zaměstnance. Ale jestli je to dobrá zpráva i pro naše děti, neumím v tuto chvíli říct. Vláda doposud rozdávala, …. , ale pořád neumí říct, kde ty peníze vezme. Jestli půjdou z dluhů a budou je muset jednou zaplatit naše děti, je to mimořádná nemravnost, uvedl k tomu Petr Gazdík z TOP09, který je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Našli jste v článku chybu?