Hlavní navigace

Muž: hlava rodiny? V polovině případů o hypotéce rozhodují ženy

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 5. 2012

O financích ženy rozhodují ve stejné míře jako muži. Alespoň u hypotečních úvěrů to tak platí. Informace vyplývá z průzkumu ČSOB.

Ženy jsou dle průzkumu při zjišťování podrobností pečlivější, nespokojí se s informacemi z internetu, ale pročítají nabídky bank, radí se s finančními poradci a porovnávají získané informace. Tento proces jim nejčastěji zabere od 1 do 3 měsíců, řekla k výsledkům průzkumu Ivana Bohatcová, výkonná manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.

Z průzkumu také vyplynulo, že pro necelých 70 % respondentů je úvěr na bydlení běžnou součástí života. Nejčastěji o něj žádají kvůli osamostatnění se a potřebě rychlého bydlení. Pro pětinu dotázaných je úvěr na bydlení jedinou možností, jak v relativně krátké době bydlet ve vlastním. Pro jednu desetinu účastníků průzkumu, kteří hypotéku plánují, je prvotním impulsem ke sjednání smlouvy výhodná úroková sazba.

Nejčastěji si bereme hypotéku na částku mezi 1,5 – 2 mil. Kč a používáme ji na koupi bytu, domu nebo jeho stavbu. Jen ojediněle úvěr naopak čerpáme na rekonstrukci bytu nebo koupi stavebního pozemku. Nejoblíbenější je fixace na 5 let, u klientů po refinancování bývá doba kratší. Průměrná doba splatnosti se pohybuje kolem 25 let s měsíční splátkou 10 124 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 5. 2012 22:10

    Druhá půlka (neregistrovaný) ---.faster.cz

    Předpokládám, že muž..takže je to fifty fifty ne? To je hrůza logika jak blázen

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).