Hlavní navigace

MPSV podpoří projekty na pomoc těm nejchudším

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 2. 2016

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) vyčlenilo v rámci projektu „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám“ (distribuce potravinových balíčků) na pomoc dalších více než 65 milionů korun.

Do 23. února 2016 proto můžete podávat nabídky v rámci veřejné zakázky „Dodávky potravinové a materiální pomoci“ hrazené z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám. Předmětem plnění jsou právě dodávky základních potravin a základní materiální pomoci formou potravinových a hygienických balíčků pro partnerské organizace projektu. Těmi jsou:

  • Charita ČR,
  • Naděje,
  • Diakonie SKP ČCE a
  • Slezská diakonie.

Bližší informace k zakázce najdete ve Věstníku veřejných zakázek.

Cílíme na ty, kteří pomoc nejvíce potřebují, kteří žijí v opravdové chudobě. Ať už se jedná o seniory, kteří žijí sami, anebo maminky s dětmi v azylových domech, vysvětlila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Projekt je financován z Operačního programu potravinové a materiální pomoci (OP PMP) v rámci Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD).

Cílem projektu je zlepšení životních podmínek příjemců pomoci, ale i jejich směrování k dlouhodobějšímu řešení své situace pomocí poradenství, sociálních služeb apod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).