Hlavní navigace

Finanční správa zavádí bezplatnou daňovou složenku

Sdílet

Finanční správa zavede od 1. března 2016 daňovou složenku. Ta bude sloužit těm, kteří preferují hotovostní placení daní. Bezplatná daňová složenka bude od 1. března standardně k dispozici na všech pobočkách České pošty. Jejím prostřednictvím budete moci zaplatit:

  • Daň z nemovitých věcí,
  • daň z nabytí nemovitých věcí (popřípadě daň z převodu nemovitostí),
  • daň z příjmů fyzických osob podávajících přiznání.

Za provedení platební transakce nebude účtován žádný poplatek. Celá operace tak bude bez poplatku. Pro občany, kteří platí daně hotově se tak mnohonásobně zvýší možnost kde daně zaplatit. Doposud jste totiž hotově mohli platit pouze na pokladně finančního úřadu, kterých je ale v České republice jen 98. Síť poboček České pošty je nesrovnatelně širší, zahrnuje přes 3200 míst i v těch nejzapadlejších koutech republiky. Navíc pokladny územních pracovišť finančních úřadů jsou standardně otevřeny jenom 2 dny v týdnu a nemohou konkurovat otevírací době a klientským podmínkám poboček pošty, řekl Andrej Babiš, ministr financí.

Daňová složenka vypadá na první pohled jako běžná poštovní poukázka typu „A“. Liší se však od ní tím, že je v záhlaví označená jako Poštovní poukázka A – doklad V/DS, přičemž DS znamená daňová složenka. Složenka má v horní části bílý pruh, předtištěný transakční kód (113) a konstantní symbol (0001).

Daňová složenka.
Autor: Finanční správa

Daňová složenka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).