Spočítejte si...

Zavřít

Možná už v listopadu si budete moci koupit státní dluhopis

Možná již v listopadu si budete moci koupit české státní dluhopisy. Podle informací MF Dnes totiž včera prošel vládou již dříve oznámený záměr, aby čeští občané mohli kupovat tyto cenné papíry. Minimální částka, kterou budete moci investovat, má být podle novin tisíc korun, úroky by mohly být kolem dvou až tří procent.

Dluhopisy mají být ve dvou variantách – 1– až 2loutý nebo 5– až 6letý. Ministerstvo financí, které návrh připravilo, předpokládá, že si dluhopisy koupí zhruba 100 tisíc lidí, kteří tak v příštích čtyřech letech půjčí státu celkem 40 miliard korun.

Dvou až tříprocentní úrok přitom celkem bez problémů dostanete na bankovních termínovaných vkladech a u záložen se dostanete i nad čtyři procenta. Tyto vklady navíc máte až do výše 100 tisíc EUR 100% pojištěny.

Britská HSBC vyklízí pozice a ustupuje od kreditních karet Nominujte své favority v anketě Křišťálová Lupa 2011        
Trubadur
Trubadur (neregistrovaný) 193.86.121.---
11. 8. 2011 12:04 Nový

České dluhopisy

celé vlákno

2-3 procentní úrok není až tak špatný. Na termínovaném vkladu vám sice nabídnou podobné zhodnocení, avšak nezapomeňte, že k tomu musíte připočítat různé skryté poplatky. U dluhopisů nic podobného nehledejte. Navíc úrokové sazba není ještě pevně danná - určuje se na trhu s obligacemi, takže nakonec může být úrok i vyšší.

kamil
kamil (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 8. 2011 12:41 Nový

Re: České dluhopisy

celé vlákno

Nesmysl, pokud vám stát nenabídne alespoň 4-5% p.a. nemá smysl mu půjčovat! U termínovaných vkladů obvykle "žádné skryté" poplatky nejsou, do 100.000 € je to pojištěné. Kalousek bude muset přihodit nebo si to zkusit ukrást ve formě dalších speciálních daní.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
11. 8. 2011 23:34 Nový

Re: České dluhopisy

celé vlákno

Je to tak. Úrokem 2-3% nikoho nepřesvědčí. Možná ještě budou prodávat dluhopisy levněji než je jejich nominální hodnota, i tohle jsem někde slyšel. Ale upřímně, kdo třeba po krachu (modifikaci) stavebka ještě věří státu pod vedením padákového chemika, je s prominutím idiot. Nehledě na to, že vždycky se najde lepší způsob jak přijít o své peníze...:-)