Hlavní navigace

Možná už v listopadu si budete moci koupit státní dluhopis

Sdílet

Jiří Hovorka 11. 8. 2011

Možná již v listopadu si budete moci koupit české státní dluhopisy. Podle informací MF Dnes totiž včera prošel vládou již dříve oznámený záměr, aby čeští občané mohli kupovat tyto cenné papíry. Minimální částka, kterou budete moci investovat, má být podle novin tisíc korun, úroky by mohly být kolem dvou až tří procent.

Dluhopisy mají být ve dvou variantách – 1– až 2loutý nebo 5– až 6letý. Ministerstvo financí, které návrh připravilo, předpokládá, že si dluhopisy koupí zhruba 100 tisíc lidí, kteří tak v příštích čtyřech letech půjčí státu celkem 40 miliard korun.

Dvou až tříprocentní úrok přitom celkem bez problémů dostanete na bankovních termínovaných vkladech a u záložen se dostanete i nad čtyři procenta. Tyto vklady navíc máte až do výše 100 tisíc EUR 100% pojištěny.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2011 12:04

  Trubadur (neregistrovaný) 193.86.121.---

  2-3 procentní úrok není až tak špatný. Na termínovaném vkladu vám sice nabídnou podobné zhodnocení, avšak nezapomeňte, že k tomu musíte připočítat různé skryté poplatky. U dluhopisů nic podobného nehledejte. Navíc úrokové sazba není ještě pevně danná - určuje se na trhu s obligacemi, takže nakonec může být úrok i vyšší.

 • 11. 8. 2011 12:41

  kamil (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nesmysl, pokud vám stát nenabídne alespoň 4-5% p.a. nemá smysl mu půjčovat! U termínovaných vkladů obvykle "žádné skryté" poplatky nejsou, do 100.000 € je to pojištěné. Kalousek bude muset přihodit nebo si to zkusit ukrást ve formě dalších speciálních daní.

 • 11. 8. 2011 23:34

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Je to tak. Úrokem 2-3% nikoho nepřesvědčí. Možná ještě budou prodávat dluhopisy levněji než je jejich nominální hodnota, i tohle jsem někde slyšel. Ale upřímně, kdo třeba po krachu (modifikaci) stavebka ještě věří státu pod vedením padákového chemika, je s prominutím idiot. Nehledě na to, že vždycky se najde lepší způsob jak přijít o své peníze...:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).