Hlavní navigace

Moravský peněžní ústav má po letech bankovní licenci

Sdílet

Jiří Hovorka 17. 12. 2018

Z Moravského Peněžního Ústavu se stane banka. Záložna oznámila, že ve čtvrtek 13. prosince obdržela kladné stanovisko od České národní banky k žádosti o udělení bankovní licence. 

Udělení bankovní licence vnímáme jako úspěšné završení našeho dvacetiletého úsilí. Velké poděkování patří samozřejmě všem spolupracovníkům i klientům, kteří nás po celou dobu podporovali. Naším cílem je vybudovat ryze českou banku, říká generální ředitel Radomír Lapčík.

Další podrobnosti, jako od kdy ke změně na banku dojde, záložna nesdělila.

S ohledem na aktuální stav, kdy řešíme veškeré náležitosti týkající se transformace na banku, budeme mít bližší informace ke službám, produktům a veškerým klientským podmínkám po Novém roce. Stejně tak rozhodneme o případném novém názvu banky, řekl Marcel Schmidt, ředitel marketingu peněžního ústavu serveru Aktuálně.cz.

Deník N pak upozornil, že u Úřadu průmyslového vlastnictví si záložna zaregistrovala tyto varianty pro možné nové jméno: Q bank, Trinity bank a MPU banka.

Záložna má přes deset tisíc členů a bilanční sumu o velikosti 9,6 miliardy korun. Poprvé o bankovní licenci žádala už v roce 2012.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 12. 2018 9:40

    Jana (neregistrovaný) 109.107.210.---

    "Moravský peněžní ústav má po letech bankovní licence". Kolik jich má? Podělí se o ty přebytečné s nějakým dalším zájemcem? :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).