Hlavní navigace

Moneta jezdí na elektřinu. Vybuduje desítky dobíjecích stanic u poboček

Sdílet

Jiří Hovorka

MONETA Money Bank vybuduje v blízkosti svých poboček desítky komerčních dobíjecích stanic. Na elektromobilitu sází i ve své flotile služebních aut.

Prvních padesát dobíjecích stanic by mělo být instalováno již do poloviny roku 2019. Budovat je bude ve spolupráci s tuzemskou technologickou společností Olife Energy. První veřejně dostupné dobíjecí stanice od Monety budou moci řidiči využít začátkem příštího roku.

Hlavní překážkou pro masivnější rozvoj elektromobility v České republice je především dosud řídká síť nabíjecích stanic, hlavně v regionech. Proto jsme se rozhodli převzít iniciativu s cílem, aby lidé měli vždy nablízku nejen naši bankovní pobočku, ale také dobíjecí stanici pro svá vozidla na elektrický pohon. Tím přispějeme ke snížení naší uhlíkové stopy o 35 % do roku 2020, což jsme si stanovili jako náš klíčový dobrovolný závazek v oblasti udržitelného rozvoje, uvedl Jiří Huml, Chief Shared Services Officer MONETA Money Bank.


Autor: MONETA Money Bank

Kocour jezdí na elektřinu.

Banka ve své flotile aktuálně provozuje už 40 elektrických automobilů Volkswagen e-Golf, což znamená, že v průměru její každý desátý vůz pohání elektřina. Do konce roku jich bude mít 55. Banka také buduje síť dobíjecích stanic, které jsou vyhrazené pro její pracovníky. Ti mohou aktuálně využít 20 dobíjecích stanic v centrále banky v Praze, šest v centrále banky v Ostravě a 31 u poboček banky napříč regiony (například Frýdek Místek, Liberec, Plzeň, Tábor či Teplice).

V současnosti je v tuzemsku více než 300 dobíjecích stanic pro elektromobily, jejich největším provozovatelem je ČEZ se zhruba stovkou dobíjecích míst.

Tip: Když o penězích rozhoduje Messi. Nejlepší trefy z fotbalového MS

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).