Hlavní navigace

Mléko nejspíše podraží, zemědělci chtějí zvyšovat své zisky

Sdílet

Arsen Lazarevič 4. 9. 2013

Mléko zdražuje, producentům mléka však toto zdražení nestačí a požadují ještě vyšší výkupní ceny. Zatímco po splasknutí komoditní bubliny v roce 2009 klesla výkupní cena mléka i na 5 Kč za litr, nyní se pohuje na 8,5 Kč za litr, což je o 18 % více než ve stejném měsíci minulého roku. A růst nejspíše bude pokračovat nadále: Cena mléka stoupá nepřetržitě 12 měsíců, od loňského srpna. Ještě nekulminovala, říká Jiří Kopáček, předseda Českomoravského svazu mlékárenského.

Producentům mléka to však nestačí: My bychom potřebovali, aby se cena pohybovala kolem devíti korun, řekl pro ČTK Josef Houček, předseda Výrobně-obchodního družstva Kámen na Pelhřimovsku. Podle Kopáčka je však výroba mléka rentabilní už nyní, zemědělci chtějí tak dále zvyšovat své zisky. Čtěte také: 7 tipů, jak ušetřit na potravinách

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2013 18:26

  T (neregistrovaný) ---.253.olomouc.internethome.cz

  Pěkná masáš - ti hnusní zemědělci si dovolí chtít o padesátník více - 9 kč.
  Obchodníci již dávno zdražili 1,5% mléko o min. 4 kč a prvovýroba z toho nemá nic. Vemte si, že za 9 kč nekoupíte ani 1 l vody a o tom to je.
  Hlavní vinu na zdražování mají zpracovatelé a především obchodníci.
  Jejich marže jsou až 50%. A v neposlední řadě se na tom podepsaly vlády ústupkami vúči EU.

 • 4. 9. 2013 23:46

  miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Tak tak, to už nejsou novináři, jen papouškovači statistik. Proč si někdo nedá tu práci a nezveřejní lidem ten řetěz, kterým to mléko/máslo/cokoliv projde od výrobce na prodejní pult?
  Proč očerňují zemědělce, který tu krávu musí vychovat, nakrmit, podojit a dostane JEN 8,5 (a má samé náklady), zatímco v prodeji je to za 20? Tj. překupníci mají zisk vyšší než výrobce.
  Proč když se cena výkupu zvýší o 0,50 Kč je cena na pultu vyšší o 2 Kč? Vzrůst výkupní ceny zdražil benzin? elektriku? regálovné?

 • 5. 9. 2013 0:00

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  "Proč když se cena výkupu zvýší o 0,50 Kč je cena na pultu vyšší o 2 Kč? "

  Presne tak je to s cenami prakticky vsech mistnich potravin v (zahranicnich) hypermarketech na uzemi CR.

 • 5. 9. 2013 17:21

  Tony (neregistrovaný) ---.185.broadband2.iol.cz

  J ak dlouho chcete ještě zdražovat potraviny,lidé budou nuceni krást,aby se uživili,ceny potravin rostou velmi prudce,ale platy zůstavají na stejné úrovni nebo dokonce se snižují,republiku nechali ODS a jejich přisluhovači rozkrást a nyní by chtěli být opětovně zvoleni,aby nakonec republiku zlikvidovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).