Spočítejte si...

Zavřít

Soud: Plné moci iniciativy Poplatkyzpět.cz jsou neplatné

Obvodní soud pro Prahu 4 se usnesl ve sporu o poplatky za správu úvěru. Rozhodl o tom, že některé plné moci hromadné iniciativy Poplatkyzpet.cz jsou neplatné. Soud se tak nevyjádřil k oprávněnosti účtovat poplatky za vedení úvěrového účtu, pouze zneplatnil zastoupení klientů bank právní kanceláří.

Plná moc k zastupování žalobce není podepsaná jím samotným, ale společností BSP Lawyer Partners. Tato společnost pak zároveň soudu dodává zmocnění žalobce, aby mu vybrala advokáta. Nové plné moci, které má nyní iniciativa Poplatkyzpět.cz na webu, už by měla být v pořádku. Zde by již měl být podepsán přímo žalobce a ne společnost BSP Lawyer Partners.


Autor: BSP Lawyer Partners

neplatná plná moc

Podle usnesení Obvodního soudu pro Prahu 4 je pro pokračování sporu nutné, aby žalobce (konkrétní klient banky) musí do 10 dnů od doručení usnesení doručit soudu platnou plnou moc nebo návrh na zahájení řízení sám podepsat.

Mléko nejspíše podraží, zemědělci chtějí zvyšovat své zisky Komerční banka nabízí granty mladým podnikatelům        
Namot aura:10
5. 9. 2013 11:09 Nový

Re: Soud: Plné moci iniciativy Poplatkyzpět.cz jsou neplatné

Každá školácká chyba něco stojí. V tomhle případě bude stát chyba právníků a vymahačů peníze jejich klienty. Ten poplatek totiž propadne, když nedodají platnou plnou moc. A taková AK zastupuje i stát, protože prý státní orgány nemají dost odborníků.

Brnak
Brnak (neregistrovaný) ---.mendelu.cz
2. 12. 2013 15:56 Nový

Re: Soud: Plné moci iniciativy Poplatkyzpět.cz jsou neplatné

Dobry den, v patek mi prisel od soudu pro Prahu 4 rozhodnuti ze moje plná moc je neplatná a že mám do 15-ti dnů dodat novou jinak soudní řízení zastaví. A pokud žádnou novou moc nedodám co se stane ? Já prece nic neporusil ani nevypovedel a neni moje vina ze je plna moc neplatna. Je to tak, ze pokud nedodam novou plnou moc tak pro me cela zalezitost hasne a jedine me naklady budou 400,- Kc propadly soudni poplatek ?