Hlavní navigace

Mladší generace vnímá stavební spoření jako pomoc k prvnímu bydlení. Starší jako zajištění

Sdílet

Důvody, proč si lidé zřizují stavební spoření, jsou různé. Mladší generace je vnímá jako možnost naspoření určité částky, která jim pomůže k prvnímu bydlení. Pro starší generaci je to způsob, jak zajistit své potomky, případně jako variantu vytvoření finanční rezervy k důchodu. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura Ipsos pro Českomoravskou stavební spořitelnu.

Pro Čechy do 35 let je stavební spoření většinou vnímáno jako varianta jak ušetřit na první bydlení, a to ve 38 % případů. Dalších 37 % dotázaných jej používá na rekonstrukci. Téměř třetina (31 %) jej využívá k vyššímu zhodnocená peněz.

Generace ve věku 35 – 55 let už má ale zpravidla své bydlení vyřešení a na řadu přichází spíše rekonstrukce nebo modernizace. Do jejich života ale vstupuje nový faktor, snaha o zajištění vlastních potomků. Proto v této věkové hladině je stavebko velmi často zmiňováno jako nástroj pro úspory dětem, říká Manfred Koller, místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny.

U osob nad 55 let volí 46 % dotázaných stavební spoření jako produkt, kterým se zajistí na stáří.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 12. 2016 12:27

    Pavel Rudolf

    Jo, můžete si pomocí něho našetřit nějaké peníze, ale to je všechno. Při šestiletém cyklu a 2000Kč měsíčně je to i s podporou něco kolem 150.000Kč za cyklus. Za 18 let je to 450.000Kč. A teď přijde důchod, peníze si převedete do banky a budete si vybírat. Ale jestli jste brali 20.000Kč měsíčně, tak důchod budete mít něco nad 10.000Kč měsíčně. Trochu se uskrovníte a budete si brát rentu nějakých 5.000Kč měsíčně. Abyste měli aspoň 15.000. Jak dlouho? No přesně 7,5 roku. A co pak? Zkuste projekt jakbytbohaty.cz, třeba tam najdete jiné možnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).