Hlavní navigace

Mladí: Chceme vilu, bydlíme ale u rodičů

Sdílet

Arsen Lazarevič 4. 7. 2014

Mladí lidé ve věku 18 až 30 let jsou podle průzkumu Hypoteční banky štastnější než zástupci starší generace, za šťastné a spokojené se považuje 7 z 10 oslovených. Lidé do třiceti let mají rádi svá povolání, 70 procent z nich jejich práce naplňuje, ale přesto jen každému šestému přináší dostatečné finanční ohodnocení, uvedl Jiří Ochec z Hypoteční banky. 

Vlastní bydlení by chtěli stihnout do třicítky s tím, že 3/4 z nich upřednostňuje rodinný dům, nejlépe vilu. Dotazovaní mimo jiné uváděli, že by se jim líbilo obývat třeba funkcionalistickou vilu, vzdušný loft nebo prostorný moderní dům s velkými francouzskými okny. Samozřejmostí je také velká zahrada, bazén, dostatečně prostorný pokoj pro každé dítě, dobrá dopravní dostupnost a také prostor pro domácí mazlíčky, doplnil výsledky průzkumu Jiří Ochec.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 7. 2014 13:47

  norin (neregistrovaný) 141.170.139.---

  Jsem rád že mladí mají alejspoň jasné představy co chtějí a teď už jen přiložit ruku k dílu :o

 • 5. 7. 2014 11:52

  ženská (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

  Jasně, že tohle chtějí všichni... a totálně na to dojela generace čtyřicátníků, kteří už bydlení a práci nedostali a vzdělání ještě taky ne, za nich se na učňáky s maturitou nemohli ani náhodou dostat někteří lidi, co teď v pohodě studují vysoké školy, dokonce ani na lepší tříleťák ne. Ale sháníte práci a zajímá je orazítkovaný papír, ne schopnosti nebo inteligence. Napíše vám vysokoškolský učitel a v dopise má pravopisné chyby. V téhle zemi se hodně maká, ale málo myslí, takže ta dřina ne že jen přichází vniveč, ale ještě se obrátí proti tomu, kdo dře - nejen pořád větším mankem, protože lidi se nestydí makat za míň peněz, než odpovídá jejich výkonu, tím nutí ostatní přistoupit na tak nízký plat taky - ale ještě si zničí zdraví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).