Hlavní navigace

Mládek: 30 % obnovitelných zdrojů? Pro naší zemi katastrofa

Sdílet

Arsen Lazarevič 13. 2. 2014

Podle současného ministra obchodu a průmyslu Jana Mládka se nová vláda bude snažit, aby Evropská unie snížila podíl obnovitelných zdrojů, který musí Česká republika dosáhnout: My si tady můžeme dělat jakoukoliv národní energetickou koncepci, ale my ji také musíme dostat do souladu s evropskou energetickou politikou. Komise navrhla podíl obnovitelných zdrojů ve výši 27 % a Evropský parlament to bohužel ještě trumfoval a říká, že by to mělo být 30 %, uvedl Mládek.

Pokud by se u nás uplatnila strategie Evropského parlamentu, pak by to podle něj mělo velmi neblahé následky: Byla by to pro naši zemi katastrofa a samozřejmě to je úkol nové vlády, která se k němu hlásí, ať už pana premiéra, můj nebo dalších ministrů, abychom jezdili do Bruselu a pokusili se co nejvíce zmírnit dopady tohoto nápadu, dodal. Čtěte také: Elektřina bude zdražovat, průmysl v EU zkrachuje (NÁZOR)

Nedávno také Bohuslav Sobotka oznámil, že společnosti ČEZ neposkytne státní garance na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Tip: Sobotka: ČEZ má smůlu, žádné záruky nedostane

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).