Hlavní navigace

Ministr plánuje 50 korun za návštěvu doktora

Sdílet

Jiří Hovorka 24. 3. 2011

Ministr zdravotnictví Leoš Heger plánuje zvyšovat regulační poplatky, informaci přinesla včera Česká televize. Třicetikorunový poplatek za návštěvu lékaře by se podle ministerských plánů měl zvýšit na 50 korun. Zvýšit by se měl také poplatek za den pobytu v nemocnici, a to ze současných 60 korun na 200 korun (původně se přitom hovořilo o stokoruně). 200 korun by lidé platili i v případě, že by chtěli navštívit specialistu bez doporučení praktického lékaře.

Je možné uvažovat o zvyšování regulačních poplatků, které má své limity v tom, že zvyšování by musely doprovázet sociální opatření, řekl ČT Leoš Heger

Zpoplatněna by měla nově být i cesta sanitkou v případě převozu na vyšetření, tedy v neakutních případech. Návrh počítá z pětikorunou za kilometr. Zůstat má roční limit na poplatky ve výši 2500 korun pro děti a důchodce a pro ostatní se má zdvojnásobit (nyní 5000 korun).

Podle reportáže ČT jsou ale proti Věci Veřejné a za ODS se proti plánu postavil Boris Šťastný. Koalice má o tématu jednat během příštího týdne.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).