Hlavní navigace

MF: Za víno se bude platit daň už v roce 2014

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 5. 2012

Začátkem ledna tohoto roku byli spotřebitele nepříjemné překvapení. Víno v obchodech také zdražilo vinou zvýšení spodní sazby daně z přidané hodnoty. Ministr financí Miroslav Kalousek je však toho názoru, že je víno zdaněno málo a spotřební daň na víno chce uvalit už v roce 2014. 

Tento návrh by podle mluvčího ministerstva Ondřeje Jakoba měl být podán samostatně a neobjeví se v současném balíčku s novelami, které se plánují v roce 2013. Daň by do státního rozpočtu měla přinést 1,3 miliard korun. 

Vinaři od začátku novou daň kritizují. Čtete také: Vinaři se bouří proti plánu Miroslava Kalouska zavést spotřební daň z vína. Zavedení daně by podle Martina Půčka, který je tajemníkem Svazů vinařů, vedlo k nárůstu nele­gálního obchodu: Významně se zvýší podíl černého obchodu. Čekáme také odliv turistiky do Rakouska.

Vinaři proti nové dani také sepsali petici a za měsíc jí podepsalo přes 7 tisíc lidí. Denně chodí hromady dopisů. Určitě budeme mít přes deset tisíc podpisů, řekl Půček. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 5. 2012 14:53

    P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Znate to prislovi ze kdo che moc, nedostane nakonec nic ?

    Ano, ted to bylo sice bez dane, ale s DPH. Pak to bude jak bez dane, tak bez DPH :-) Aneb kdo chce moc ...

    Neexistuje jediny duvod pro tuto dan, to vi zlodej Kalousek moc dobre. At radeji hleda svych zatoulanych 12 miliard ve Svycarsku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).