Spočítejte si...

Zavřít

MF: Za víno se bude platit daň už v roce 2014

Začátkem ledna tohoto roku byli spotřebitele nepříjemné překvapení. Víno v obchodech také zdražilo vinou zvýšení spodní sazby daně z přidané hodnoty. Ministr financí Miroslav Kalousek je však toho názoru, že je víno zdaněno málo a spotřební daň na víno chce uvalit už v roce 2014. 

Tento návrh by podle mluvčího ministerstva Ondřeje Jakoba měl být podán samostatně a neobjeví se v současném balíčku s novelami, které se plánují v roce 2013. Daň by do státního rozpočtu měla přinést 1,3 miliard korun. 

Vinaři od začátku novou daň kritizují. Čtete také: Vinaři se bouří proti plánu Miroslava Kalouska zavést spotřební daň z vína. Zavedení daně by podle Martina Půčka, který je tajemníkem Svazů vinařů, vedlo k nárůstu nele­gálního obchodu: Významně se zvýší podíl černého obchodu. Čekáme také odliv turistiky do Rakouska.

Vinaři proti nové dani také sepsali petici a za měsíc jí podepsalo přes 7 tisíc lidí. Denně chodí hromady dopisů. Určitě budeme mít přes deset tisíc podpisů, řekl Půček. 

Ústavní soud cituje v názoru článek serveru Měšec.cz Účet Žirokonto Plus od Oberbank lze získat i zdarma        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 5. 2012 14:53 Nový

Významně se zvýší podíl černého obchodu.

Znate to prislovi ze kdo che moc, nedostane nakonec nic ?

Ano, ted to bylo sice bez dane, ale s DPH. Pak to bude jak bez dane, tak bez DPH :-) Aneb kdo chce moc ...

Neexistuje jediny duvod pro tuto dan, to vi zlodej Kalousek moc dobre. At radeji hleda svych zatoulanych 12 miliard ve Svycarsku.