Hlavní navigace

Mezi volnočasovými benefity u Čechů bodují posilovny a fitness

Sdílet

Řada zaměstnavatelů podporuje zaměstnance v různých volnočasových aktivitách. Ne všichni tuto možnost využívají a řada Čechů často ani netuší, jestli jejich zaměstnavatel takovou možnost nabízí a za jakých podmínek. Pokud už se ale Češi rozhodnou nějakých benefitů využívat, nejčastěji volí posilovnu nebo fitness. Vyplynulo to ze statistik zaměstnanecké karty ActivePass.

Aktivnější jsou v tomto muži, a to téměř dvojnásobně. Polovina Čechů pak kartu využila k posilování a fitness a dalších 10 % k návštěvě sauny. Zajímavá je pro zaměstnance ale také jóga, aerobik, skupinová cvičení, plavání, squash a badminton.

Ve třetině případů lidé chodí za volnočasovými aktivitami mezi 17. a 19. hodinou. O něco méně Čechů si na sportování udělá čas mezi 15. a 17. hodinou. Mezi další velmi exponované časy pak patří 11. až 12. hodina, případně ráno mezi 6. a 8. hodinou.

Na sport mají lidé nejvíce času v úterý, v pondělí a v pátek. Naopak o vákendu věnují čas rodině či jiným aktivitám a za sportem tudíž nechodí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).