Hlavní navigace

Mezi Monetou a Českou spořitelnou to vře. Jde o přetahování zaměstnanců

Sdílet

Jiří Hovorka 17. 12. 2018

Šéf MONETA Money Bank Tomáš Spurný obvinil Českou spořitelnu, že mu přetahuje pracovníky a krade telefonní seznamy. Podle Spurného vedení spořitelny využívá situace, kdy se mluví v souvislosti s budoucím spojení Monety s Air Bank o optimalizaci nákladů, a zaměstnancům Monety tak hrozí propouštění. Uvedl to v rozhovoru s Hospodářskými novinami.

Podle Spurného k systematickému přetahování zaměstnanců navíc dochází pomocí nekalých praktik, včetně zneužití interních dat konkurenta. Ta akvizice sama o sobě nemá vliv na naše zaměstnance, co vliv má, je, když mi někdo ukradne telefonní seznamy zaměstnanců a začne jim telefonovat a rozšiřovat poplašné zprávy, že jsme je někomu prodali − protože to není pravda. Já nevěřím na takové praktiky, já se k lidem chovám slušně a o konkurenci mluvím hezky, řekl Spurný v rozhovoru s HN.

Česká spořitelna taková nařčení odmítá. Její tiskový mluvčí Filip Hrubý tvrdí, že banka žádné nelegálně získané kontakty nemá a že oslovování vytipovaných zaměstnanců je v dané situaci „zcela běžnou, logickou a férovou nabídkou“.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2018 8:59

  bankéř (neregistrovaný) ---.unicreditgroup.eu

  Na bankovním trhu všichni vědí, že hlavním problémem Monety není Spořitelna, jak říká pan Spurný, ale ... pan Spurný. Lidi odcházejí, protože pod ním -a s ním- nikdo nechce dělat (a to vynechávám všechny ta hrubá slova, která na jeho adresu mají).

 • 20. 12. 2018 2:38

  Jenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Spurny je psychopat, diktator, ohybajici pravidla podle sve potreby. Obklopeny servilnimi, bezpaternimi lidmi. Hospodarske vysledky zlepsuje ucetnimi a jinymi triky, opticky rust stoji na hlinenych nohou, jedine co v te bance roste je Spurneho ego. Prinosy takoveho stylu rizeni prevazi zapory, ktere to prinasi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).