Hlavní navigace

Měl by stát zajistit práci každému?

Sdílet

Arsen Lazarevič 6. 6. 2012

Stát by měl zajistit práci všem, kteří pracovat chtějí. Podle agentury STEM si to myslí 69 % respondentů, třetina lidí dokonce jednoznačně. Tento názor sdílí převážně levicově orientování voliči. Obdobného názoru však byla i polovina pravicových voličů.

Prohloubila se také nedůvěra lidí vůči nezaměstnanosti. Zatímco v roce 1993 si 82 % respondentů myslelo, že určitá míra nezaměstnanosti je pozitivní, neboť vede k tomu, že si lidé více váží své práce, dnes je lidí s tímto názorem jen 52 %.

Názor, že nezaměstnaní nemají zájem o práci, převládal především v dobách nízké nezaměstnanosti tj. v období prvních let samostatného státu a v letech 2007 a 2008. Nyní si to však myslí jen 40 % lidí. Kritičtí vůči nezaměstnaným jsou především podnikatelé a lidé pravicového smýšlení.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 6. 2012 17:09

  MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---

  Co ti lidé - kteří často neumí nic - jako mají dělat? A kdo bude jejich služby nebo výrobky (obojí asi mizerné kvality) kupovat? Celé to je blbost na n-tou. Stát nemá a nemůže a neumí zajistit práci pro každého joudu. To prostě není možné. Co stát má dělat je stanovit jasná a použitelná pravidla hry a zajistit jejich dodržování, to má stát dělat. Fuj, to jsem se zase nasštval :)

 • 7. 6. 2012 6:13

  Fxtrader (neregistrovaný) 89.177.116.---

  Nemáte pravdu, stát je povinnej postarat se o svý občany, nikdo se nenarodil aby bydlel na lavičce jako bezdomovec, prostě jsou lidi schopný a pak méně schopný, proto má stát rovnoměrně rozdělit peníze vybraný na daních, stejně tak jako má vybírat rovnoměrně daně, proto je na místě progresivní zdanění.

 • 7. 6. 2012 6:17

  Fxtrader (neregistrovaný) 89.177.116.---

  Ještě bych dodal, že v Evropě se o schopných a méně schopných ani mluvit nedá, protože lidi v Evropě jsou placený na základě vzdělání a né schopností...... taky proto zažívá Evropa v současnosti krizi.

 • 6. 6. 2012 17:52

  M (neregistrovaný) ---.unet.cz

  Práce není dost pro všechny a s postupem automatizace se tato situace bude zhoršovat. Možná to chce úplnou změnu pohledu na práci. Základní příjem je jedním z navrhovaných řešení. http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/zakladni-prijem-kulturni-impuls-grundeinkommen-ein-kulturimpuls

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).