Spočítejte si...

Zavřít

Máte přezuto? Pokud ne, koledujete si o pokutu

Ode dneška platí povinnost mít u vašeho vozu zimní pneumatiky v případě souvislé vrstvy sněhu, námrazy nebo pokud je vzhledem k povětrnostním podmínkám možné tuto situaci předpokládat. 

Povinnost s neurčitým začátkem vyplývá ze silničního zákona z roku 2011, který toto nařizuje v období od 1. listopadu do konce března.

Řidiči nejenže nedbají zákona, ale neřídí se ani zhoršenými klimatickými podmínkami. Od soboty teploty v celé České republice nestouply nad 7 °C, právě to je přitom hranice, při které letní pneumatiky ztrácí svoje pozitivní vlastnosti, řekl Vojtěch Schwangmaier z internetového obchodu Pneumatiky.cz a upozornil, že při nízkých teplotách se na letních pneumatikách výrazně prodlužuje brzdná dráha vozidla, a to v řádu až několika desítek metrů. V případě nehody na letních pneu řidičům navíc hrozí krácení pojistného plnění od pojišťovny, doplnil Schwangmaier.

Další pomoc Řecku? Jen pokud budou škrty Práce je méně. Když ale chcete, najdete si ji do půl roku        
AAA
AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---
1. 11. 2012 9:50 Nový

Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

Mila redakce i pane Schwangmaiere z internetového obchodu Pneumatiky.cz, zakon NEZNA zadnou hranici 7 stupnu, souvisla vrstva snehu a ledu na naproste vetsine uzemi momentalne NELEZI, na pristich 7 dni predpoved hlasi deset na nulou a zadne snezeni , takze souvislou vrstvu snehu a ledu nelze ani ocekavat.
Ridic na letnich v soucasne dobe NIC NEPORUSUJE a neni ani zakonny duvod k nejakemu kraceni pojistneho plneni!
To je opet clanek na urovni Blesku a ne odborneho serveru o financich!

sfp
sfp (neregistrovaný) 188.175.191.---
1. 11. 2012 10:28 Nový

Re: Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

Souhlas. Nemám přezuto a o ŽÁDNOU pokutu si nekoleduju.

Jaroslav Novák aura:61
2. 11. 2012 5:02 Nový

Re: Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

A když napadne sníh, jako se to stalo minulý víkend, tak prostě nevyjedeš, že? Nu, to já si raději ty dvě sady pneu pořídil už před lety. A také bez toho, že by mi to zákon striktně nařizoval, vždy na zimu pneu měním. Ono totiž není skutečně vše o tom, že to musí stanovit zákon, ale postačuje jen docela normální selský rozum. Vím, u mnoha lidí nco takového hledat nelze. Ale mám k této situaci příklad: Vloni někdy v únoru jsem se s rodinou vracel z dovolené v Jeseníkách. Někde za Králíky jsem v husté chumelenici a na namrzlé silnici potkal vozidlo v příkopě. Nedalo mi to, zastavil jsem a chtěl jsem řidiči pomoci. Kouknul jsem mu na pneu a on měl v té slotě letní pneu! Když jsem mu řekl, proč si trubka nepřezul, tak na mě začal zhurta, že mi do toho nic není. Nu, tak jsem mu řekl, že má pravdu a že mi ani nic není do toho, že má auto ve škarpě. Sedl jsem do auta a jeli jsem na našich zimních pneu v klidu a v pohodě dál. Ten "hoš" koukal jako mula.

Ostrůvek
Ostrůvek (neregistrovaný) ---.sujb.cz
2. 11. 2012 8:10 Nový

Re: Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

Vážený pane, nikdo tady přece neříká, že s letními pneumatikami jezdí na zasněžených silnicích. Mě kupříkladu selský rozum stačil k tomu, že jsem s letními pneumatikami minulý víkend nikam nejel. A jak už napsali předchozí přispěvatelé, v nadcházejících cca dvou týdnech nelze sněžení příliš očekávat, přezouvat tedy nemá smysl. Mimo jiné proto, že zimní pneumatika je na suchu a v teplotách nad nulou obecně horší než pneumatika letní...

Jaroslav Novák aura:61
3. 11. 2012 2:19 Nový

Re: Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

To o tom, že zimní pneu jsou horší, než letní, jsi přečetl kde? Ale jinak máš pravdu. Když začne sněžit, tak prostě nevyjedeš. To chápu. Mám známého, který koncem října auto postaví ve stodole na špalky a vyjede až v dubnu. Tudíž nepotřebuje zimní pneumatiky. Ovšem tohle určitě není řešení pro lidi, kteří jezdí denně. To už jaksi nejde, že?

AAA
AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---
2. 11. 2012 12:00 Nový

Re: Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

Ale klidne si je men v pulce cervence, nikdo ti v tom nebrani - koneckoncu, svata Anna, chladna z rana, ze.
Tady se bavime o tom zda ridici ted hrozi nejaka pokuta a ne o tom jakej ses velkej frajer zes nekoho nechal ve skarpe.

Jaroslav Novák aura:61
3. 11. 2012 2:24 Nový

Re: Kecy prdy bedary FUD a neoznacene PR!

celé vlákno

Já přezouvám koncem října, nevidím naprosto důvod, proč bych je měl mít v červenci. A přezouvám proto, že to považuji za logické a vhodné, nikoliv proto, že mi to za určitých podmínek nařizuje zákon. Ale budiž, když jsou lidé, kteří vždy musí být v opozici, ať už jde o cokoliv, tak i takové lidi beru. Problém s těmi pneumatikami je ovšem v tom, že řidič na letních pneumatikách v zimním provozu většinou není na té silnici sám.
A k té pokutě: Kdybys řádně četl výchozí článek, tak bys zjistil, že je tam zmínka o hrozící pokutě v případě splnění zákonných podmínek. Jo a frajer nejsem, frajer byl ten, co jel na sněhu a náledí s letními pneumatikami.