Hlavní navigace

Máte bankovní účet? Evropská komise bude chtít o vás více informací

Sdílet

Arsen Lazarevič 12. 6. 2013

Evropské banky by podle nového návrhu Evropské komise měly informovat o zůstatcích na účtech, dividendách nebo kapitálových příjmech klientů. Evropská komise tyto informace chce údajně využít k boji proti daňovým únikům: Členské státy tak budou lépe vybaveny pro výběr daní, uvedl evropský komisař pro daňové záležitosti Algirdas Semeta. Podle něj to bude další mocná zbraň v arzenálu pro boj s daňovými úniky.

Dohodu však blokuje Lucembursko, které nechce přistoupit k většímu odhalení bankovního tajemství, než učinilo Švýcarsko. Podle názoru této země dojde k tomu, že se klienti přesunou do Švýcarska nebo do jiných, exotičtějších zemí. Čtěte o tématu více: Jak „odklánět“ peníze?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 6. 2013 22:43

    Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

    Nějak mi uniká smysl tohoto opatření. V každé detektivce, kde se perou ilegální peníze nebo příspěvky na terorismus figurují vždy účty z dost obskurních zemí jako jsou například Kajmanské ostrovy. Ještě jsem neviděl film, kde by třeba Tom Cruise převáděl peníze na tajné konto v České Spořitelně. Já za tím spíše vidím snahu vidět do systému peněz běžných lidí a efektivně tak třeba plánovat sociální, případně daňovou politiku. A mimochodem, i David R. si nesl ty špinavé peníze v hotovosti v krabici od vína. Kdepak je třeba dnes už legendární Liznerův kufřík? Nepamatuju se, že by v něm byly vkladní knížky. Kdepak, tady to smrdí úplně z jiné strany....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).