Nová globální recese nejspíše udeří za 3 až 5 let

Podle nejvýznamnějšího dluhopisový fondu Pimco je velmi pravděpodobné a to ze 60 %, že nová globální recese udeří za 3 až 5 let. Důvodem je především rostoucí zadlužení ekonomik:

Vzhledem k tomu, že poslední globální recese se odehrála před čtyřmi roky a že úroveň zadlužení ve světové ekonomice je výrazně vyšší než před čtyřmi roky, se domníváme, že pravděpodobnost globální recese v příštích třech až pěti letech je nyní vyšší než 60 %, uvedl ve zprávě vysoce postavený manažer Pimca Saumil H. Parikh. Nejhůře dopadnou evropské ekonomiky, které budou zabředlé v recesi, zatímco Spojené státy porostou pomalým tempem. Rozvíjející se trhy, obzvlášť v Asii, budou růst rychleji, uvedl Sani Hamid ze společnosti Finacial Alliance. Čtěte také: Ekonomové: Pokud se nezbavíme korupce, neporosteme

Máte bankovní účet? Evropská komise bude chtít o vás více informací AKTUALIZOVÁNO: Chystá se první setkání poškozených družstevníků Metropolitního spořitelního družstva        
Tom
Tom (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 6. 2013 11:03 Nový

????

celé vlákno

Jak může znovu udeřit něco, co ještě neskončilo?

Radovan Kubát aura:10
5. 8. 2013 13:51 Nový

Re: ????

celé vlákno

Ve světe to možná skončilo (i když je otázkou, zda se tomu dá věřit). My máme recesi permanentně, jsme na ni už tak nějak zvyklí, u nás by asi větší šok způsobilo obnovení růstu, které je odkládáno už asi tak dvanáctý kvartál. Ale ono to jednou těm ekonomům třeba vyjde:)

Radovan Kubát aura:10
5. 8. 2013 13:55 Nový

Re: ????

celé vlákno

Ekonomové se zatím snaží předpovědět konec recese, což považuji za pozitivní přístup. Až se budou dohadovat, jestli růst ještě někdy přijde a nebo ne, to to teprve bude zajímavé.