Hlavní navigace

Máme levné potraviny?

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 8. 2012

Podle Eurostatu máme 5. nejlevnější potraviny v celé EU 27. Levnější potraviny má už jen Bulharsko, Rumunsko, Polsko a Litva. Nízké jsou především ceny základních potravin. Vliv na ně má velká konkurence prodejních řetězců v Česku a to, že cena dlouhodobě zůstává klíčovým faktorem při rozhodování tuzemských spotřebitelů, řekl pro deník analytik PricewaterhouseCoopers Pavel Kulhavý.

Potravinářská komora s tím souhlasí jen částečně: Záleží vždy na konkrétní skupině výrobků a na kvalitě, uvedla mluvčí Dana Večeřová. Čtěte také: Češi chtějí kvalitnější potraviny. Zaplatit to má stát

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 8. 2012 13:18

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Opet jen vylhane statistiky. Ty zastupy ceskych aut na parkovistich u nemeckych supermarketu jsou asi jen z nevedomosti a hlouposti, ze :-)

 • 16. 8. 2012 9:23

  Standa (neregistrovaný) ---.ctk.cz

  Věta "Nízké jsou především ceny základních potravin. Vliv na ně má velká konkurence prodejních řetězců v Česku a to, že cena dlouhodobě zůstává klíčovým faktorem při rozhodování tuzemských spotřebitelů" není rozporu s vaším pozorováním. Otázka poživatelnosti takových potravin není patrně předmětem zkoumání Eurostatu. Pro spoustu lidí je pořád CENA tím JEDINÝM FAKTOREM, podle kterého zboží vybírají, a tak tu lze koupit levný gumový rohlík nebo Babišovo bláto zvané Šumavský chléb (nebo jaksetojmenuje).

 • 18. 1. 2014 17:54

  tom (neregistrovaný) ---.chrudim.net

  Je to tak, spousta lidí z polsko-českého příhraničí už jezdí na nákupy do Polska. Je to levnější. Vyberou si, co chtějí koupit přes internet (třeba na www.polskiegazetki.pl - kde jsou akční letáky polských řetězců) a pak si to zajedou koupit. Není to daleko a je to levnější...

 • 23. 8. 2018 0:25

  Honza (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Tak ono dost záleží, s kým to porovnáváte. Oproti Itálii nebo Rakousku tu máme docela levně, ale kdybyste to porovnali třeba s Poláky, tak mají zase navrch oni. Když jsou ale nějaké akce, tak si myslím, že jsme na tom s cenami dost dobře. Skvělé příklady uvádějí například v tomto článku: https://www.letakomat.cz/blog/nejvyhodnejsi-nabidky/ :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).