Spočítejte si...

Zavřít

Máme levné potraviny?

Podle Eurostatu máme 5. nejlevnější potraviny v celé EU 27. Levnější potraviny má už jen Bulharsko, Rumunsko, Polsko a Litva. Nízké jsou především ceny základních potravin. Vliv na ně má velká konkurence prodejních řetězců v Česku a to, že cena dlouhodobě zůstává klíčovým faktorem při rozhodování tuzemských spotřebitelů, řekl pro deník analytik PricewaterhouseCoopers Pavel Kulhavý.

Potravinářská komora s tím souhlasí jen částečně: Záleží vždy na konkrétní skupině výrobků a na kvalitě, uvedla mluvčí Dana Večeřová. Čtěte také: Češi chtějí kvalitnější potraviny. Zaplatit to má stát

80 % e-shopů porušuje své povinnosti. Na co si dát pozor? Jak někteří dodavatelé plynu porušují zákon?        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 8. 2012 13:18 Nový

100x opakovana lez je stale lzi

celé vlákno

Opet jen vylhane statistiky. Ty zastupy ceskych aut na parkovistich u nemeckych supermarketu jsou asi jen z nevedomosti a hlouposti, ze :-)

Standa
Standa (neregistrovaný) ---.ctk.cz
16. 8. 2012 9:23 Nový

Re: 100x opakovana lez je stale lzi

celé vlákno

Věta "Nízké jsou především ceny základních potravin. Vliv na ně má velká konkurence prodejních řetězců v Česku a to, že cena dlouhodobě zůstává klíčovým faktorem při rozhodování tuzemských spotřebitelů" není rozporu s vaším pozorováním. Otázka poživatelnosti takových potravin není patrně předmětem zkoumání Eurostatu. Pro spoustu lidí je pořád CENA tím JEDINÝM FAKTOREM, podle kterého zboží vybírají, a tak tu lze koupit levný gumový rohlík nebo Babišovo bláto zvané Šumavský chléb (nebo jaksetojmenuje).

tom
tom (neregistrovaný) ---.chrudim.net
18. 1. 2014 17:54 Nový

Akční ceny v Polsku

Je to tak, spousta lidí z polsko-českého příhraničí už jezdí na nákupy do Polska. Je to levnější. Vyberou si, co chtějí koupit přes internet (třeba na www.polskiegazetki.pl - kde jsou akční letáky polských řetězců) a pak si to zajedou koupit. Není to daleko a je to levnější...