Hlavní navigace

Makléři mají na uzavření povinného pojištění čas už jen do 3. května 2020

Sdílet

Lenka Kašparová 28. 4. 2020

Už jen pár dnů mají realitní makléři na uzavření povinného pojištění. To musí realitní makléři i realitní kanceláře mít nejpozději do 3. května 2020. Uzavřít ho lze i online, je k tomu potřeba jen zadat roční příjem z realitní činnosti a informaci, jestli makléř spadá pod realitní kancelář, či podniká samostatně. Pojištění makléře chrání například před chybou v dokumentech nebo způsobením škody klientovi v případě, že třeba zapomene odeslat dokument v zákonné lhůtě.

Cena pojištění začíná na 1949 korunách pro realitní makléře, kteří jsou pod realitní sítí. Zákon pro tyto makléře stanovuje roční limit 1,75 milionu korun. Cena pro makléře, kteří podnikají na vlastní pěst, začíná na 2634 korunách s ročním limitem 3,5 milionu korun, informuje David Kubát z Direct pojišťovny.

Po první platbě pojištění makléř obdrží certifikát, který musí nejpozději do 10 pracovních dní odeslat na Ministerstvo pro místní rozvoj. Ministerstvo makléře žádá, aby certifikát odesílali elektronickou formou, buďto prostřednictvím emailu, nebo datové schránky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).