Hlavní navigace

Majitelé satelitů se placení poplatků nevyhnou, firmy je tlačí k platbě

Sdílet

Redakce 9. 8. 2012

V předchozích dnech svitla mnoha zákazníkům Skylink a CS Link naděje, že budou platit nově zaváděný poplatek až za 24 či 12 měsíců. Tak o tom alespoň informovala média na základě vyjádření společnosti M77 Group. Nejedná se ale o úplnou pravdu. Informuje o tom spotřebitelské sdružení dTest.

Vyjádření společnosti vneslo do celé situace ještě více zmatků. Poplatkové prázdniny neboli odklad poplatku je konstrukce vytvořená společností, která mylně svádí k domněnce, že všichni zákazníci těchto satelitních televizí mají odloženy platby až o dva roky, říká vedoucí poradny dTestu Lukáš Zelený. Nesmíme ale přehlížet skutečnost, že 24 měsíců se počítá od data registrace karty, což mnoho klientů učinilo již před řadou měsíců a výrazně se jim tak zkrátí doba, po kterou poplatek neplatí. Jako neseriózní vnímáme také skutečnost, že se zkrátí délka takzvaných prázdnin o 12 měsíců při registraci karty po 1. září 2012. Zejména zákazníci vyššího věku nesledují internet a tuto skutečnost netuší. Při pozdější registraci tedy budou oproti ostatním zákazníkům kráceni.

Záměrem společnosti je nalákat zákazníky na odklad povinných poplatků a přimět je tak k výměně staré karty za novou kartu „Výměna“, což je zpoplatněno částkou 600 Kč. Velkou neznámou pro mnohé zákazníky je také to, zda nová karta bude fungovat v původním zařízení, které si koupili za cenu v řádech tisíců korun.

Společnost přitom stále svým současným i potenciálním zákazníkům prostřednictvím svých webových stránek sděluje: České, slovenské a stovky zahraničních televizních programů i rozhlasových stanic poskytujeme bezplatně. Podmínkou je jen úhrada Servisního poplatku (29 Kč/měsíc). Podle Lukáše Zeleného tím ale společnost stále naplňuje skutkovou podstatu správního deliktu užití klamavé obchodní praktiky: Použití slova „bezplatně“ není správné a nadále je tak spotřebitel klamán. Částka 29 Kč není vysoká, ale v žádném případě neznamená „bezplatně“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 8. 2012 12:03

    Pardál II. (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

    To je povyku?Změním moji velkobanku a ušetřím na satelitní ser-po.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).