Hlavní navigace

Maďarská stávka zpozdí i některé české vlaky

Redakce

Plánovaná středeční stávka na maďarské železnici zřejmě zastaví také dva mezinárodní vlaky na tratích do České republiky. Řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Jde o vlaky z Budapešti do Hamburku a z Prahy do Bukurešti. Dvě odborové centrály maďarských železnic by měly stávkovat od šesti do osmi hodin ráno.

Vlak EuroCity č. 174, který za normálních okolností vyjíždí z Budapešti v 5:50, vyrazí ve středu na trasu z budapešťského nádraží Keleti až po skončení stávky. Na české území tak dorazí s více než dvouhodinovým zpožděním. České dráhy podle Kubaly nebudou vypravovat žádnou náhradní soupravu.

V opačném směru se stávka dotkne rychlíku R375 z Prahy do Bukurešti. Ten sice české území opustí na čas, na konec stávky budou muset cestující počkat ve slovenské stanici Rajka, kam vlak dorazí v 5:38.

Maďarská stávka není v posledních týdnech jedinou, která ovlivňuje provoz na české železnici. Mezinárodní vlaky do ČR zpozdily také nedávné dvě po sobě jdoucí stávky strojvůdců v Německu. Na 9. listopad se chystá také stávka části zaměstnanců drah v Itálii. „Po dobu stávky je třeba počítat s odřeknutím vlaků na území Itálie,“ řekl Kubala.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?