Hlavní navigace

Maďarská stávka zpozdí i některé české vlaky

Sdílet

Redakce 7. 11. 2007

Plánovaná středeční stávka na maďarské železnici zřejmě zastaví také dva mezinárodní vlaky na tratích do České republiky. Řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Jde o vlaky z Budapešti do Hamburku a z Prahy do Bukurešti. Dvě odborové centrály maďarských železnic by měly stávkovat od šesti do osmi hodin ráno.

Vlak EuroCity č. 174, který za normálních okolností vyjíždí z Budapešti v 5:50, vyrazí ve středu na trasu z budapešťského nádraží Keleti až po skončení stávky. Na české území tak dorazí s více než dvouhodinovým zpožděním. České dráhy podle Kubaly nebudou vypravovat žádnou náhradní soupravu.

V opačném směru se stávka dotkne rychlíku R375 z Prahy do Bukurešti. Ten sice české území opustí na čas, na konec stávky budou muset cestující počkat ve slovenské stanici Rajka, kam vlak dorazí v 5:38.

Maďarská stávka není v posledních týdnech jedinou, která ovlivňuje provoz na české železnici. Mezinárodní vlaky do ČR zpozdily také nedávné dvě po sobě jdoucí stávky strojvůdců v Německu. Na 9. listopad se chystá také stávka části zaměstnanců drah v Itálii. „Po dobu stávky je třeba počítat s odřeknutím vlaků na území Itálie,“ řekl Kubala.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).