Hlavní navigace

Má vaše dítě zdravotní problémy? Ke specialistovi můžete jít i novorozenec

Sdílet

Při narození dítěte se provádí mnoho vyšetření, aby bylo jisté, že je miminko v pořádku. Mimo jiné se tak například provádí screeningové vyšetření novorozenců, kterým se zjišťují vady sluchu a jiné potíže se sluchem. Ty se však mohou objevit i později, a tak je vyšetření sluchu povinnou součástí preventivní prohlídky dítěte.

Praktický lékař, u něhož dítě registrujete, má povinnost ověřit už při první preventivní prohlídce dítěte, zda absolvovalo screeningové vyšetření sluchu. Pokud nebyl screening proveden na novorozeneckém oddělení, nebo v případě porodů mimo zdravotnické zařízení, dělá se vyšetření následně ambulantně na ORL odděleních nebo foniatrických pracovištích na základě doporučení registrujícího praktického lékaře pro děti a dorost, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Další orientační vyšetření sluchu pak následuje ve věku 4 až 5, pak v 8, 12 a 18 měsících. Od 3 let je součástí každé preventivní prohlídky u praktického lékaře.

V případě, že máte dojem, že dítě neslyší dobře a je něco v nepořádku, upozorněte doktora ihned a nechte si vystavit žádanku na vyšetření u specialisty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).