Hlavní navigace

Lovci nehod, tzv. crash hunteři a jimi "opravené" auto (video)

Dalibor Z. Chvátal

Pokud dojde k dopravní nehodě, může se vám snadno přihodit, že „náhodou“ pojede kolem jedna z „asistenčních“ služeb, která vám oproti plné moci kompletně zajistí opravu auta, likvidaci škody i náhradní vůz. Jak může vypadat taková oprava v praxi, ukazuje následující video od Allianz pojišťovny.

Následná škoda, způsobená na špatně opraveném automobilu, znamená obrovské riziko pro ty, kteří v něm cestují. Vzhledem k omezeným deformačním zónám i horším jízdním vlastnostem tak mohou být následky další havárie tragické. U automobilů opravovaných zásadně v autorizovaných servisech navíc nehrozí, že by jim Allianz náhradu opravy krátila. Platí to také u starších aut, s nimiž motoristé jezdí do neznačkových certifikovaných servisů Allianz, píše se v tiskové zprávě Allianz pojišťovny.

Když si odmyslíte očekáváné sdělení výrobce auta, abyste používali výhradně originální náhradní díly, je video varováním pro všechny, kteří by se chtěli upsat lovcům nehod. Problém není zdaleka jen ve způsobu provedení opravy, ale zvláště v tom, že společnost, která opravu nechala zajistit, deklarovala použití nových, originálních (a tedy dražších) dílů oproti skutečně použitým dílům z vrakoviště za zlomkovou cenu.

Našli jste v článku chybu?