Hlavní navigace

Ošizení o odstupné snad v budoucnu dostanou alespoň podporu

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 5. 2011

Lidé, kterým zaměstnavatel nevyplatí odstupné i přes to, že na něj mají nárok, by v budoucnu mohli dostat od pracovního úřadu vyplacenou aspoň podporu v nezaměstnanosti. V současné chvíli se tomu tak totiž neděje.

Podle serveru Aktuálně.cz totiž Sociální výbor sněmovny navrhl zmírnit pravidlo, které od letošního ledna koriguje výplatu podpory. 

Podle stávajícího znění zákona totiž nedostane podporu ten uchazeč o zaměstnání, kterému přísluší odstupné. Až po době, které toto odstupné má krýt, bude podpora přiznána. Jenže podpora přísluší vlastně i těm, kterým ve skutečnosti zaměstnavatel odstupné fakticky nevyplatil – typicky pokud je sám v platební neschopnosti. 

Do budoucna by se tak slovo „přísluší“ mělo změnit například na formu „bylo vyplaceno“. Ministerstvo práce a sociálních věcí se změnou příliš nespěchá. Namítá totiž, že bude obtížné zjišťovat, zda došlo k výplatě odstupného či nikoli. Otázkou také zůstává jaký bude osud odstupného, které pracovník získá od zaměstnavatele až se zpožděním a poté, co mu bude vyplacena podpora.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).