Hlavní navigace

Lidí s dluhy po splatnosti přibývá

Sdílet

Arsen Lazarevič 20. 11. 2014

Počet obyvatel ČR evidovaných se závazkem po splatnosti v negativním registru SOLUS se zvýšil ve všech krajích v České republice. Zatímco k 30. červnu evidovalo sdružení SOLUS 8,07 % dospělé populace v registru SOLUS, k 30. září 2014 už se jednalo o 8,24 % populace. Nejhorší situace je v Ústeckém kraji, kde neplní své závazky 15 lidí ze sta, nejlepší je zase na Vysočině, kde je v registrech jen 5,5 % osob.

Růst počtu osob se závazky po splatnosti v negativním registru SOLUS je dán z velké části rozšiřující se členskou základnou sdružení SOLUS. Díky tomu mají odpovědné společnosti k dispozici více informací nutných k posouzení toho, zda bude v budoucnosti klient schopen svým závazkům dostát, uvádí k aktuálním statistikám Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Podíl počtu osob se závazkem po splatnosti v negativním registru SOLUS na celkovém počtu obyvatel ve věku 18 let a více v jednotlivých krajích.
Autor: SOLUS

Podíl počtu osob se závazkem po splatnosti v negativním registru SOLUS na celkovém počtu obyvatel ve věku 18 let a více v jednotlivých krajích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).