Hlavní navigace

Lidé pobírající sociální dávky nemusejí dokládat příjmy a náklady pro následující čtvrtletí

Sdílet

Veronika Němcová 17. 3. 2021

Pokud pobíráte příspěvek na bydlení, přídavek na dítě nebo zvýšení příspěvek na péči, nemusíte pro nárok na výplatu ve druhém čtvrtletí letošního roku dokládat příjmy a náklady na bydlení za první 3 měsíce. Stát vám automaticky přizná stejnou výši, jakou jste měli dosud. Nemusíte kvůli tomu chodit na úřad práce.

Opatření související s pandemií koronaviru, které má omezit kontakt a pohyb lidí, schválil senát. Aby změna začala platit musí ji ještě podepsat prezident. Stejné opatření platilo i loni na jaře.

Žádosti vyřizujte on-line

V případě žádostí o další dávky či zprostředkování zaměstnání a zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání můžete komunikovat s úřady práce on-line. Žádosti je možné poslat elektronicky prostřednictvím datové schránky, emailem nebo je poslat poštou či doručit osobně do schránek umístěných obvykle při vstupu na příslušné kontaktní pracoviště úřadu práce. Návod, jak postupovat v případě elektronické komunikace, najdete na webu ministerstva práce.

Pro podání e-mailem není nutný zaručený elektronický podpis. Přílohou takového e-mailu může být sken/fotografie s dokladovanou skutečností (například sken/fotografie žádosti o dávku s podpisem).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).