Hlavní navigace

Lidé nejčastěji mění ojetý vůz po 4 letech

Sdílet

Při koupi nového, ale i ojetého auta počítá většina kupujících s tím, že za další tři až čtyři roky budou auto znovu měnit. Vyplynulo to ze statistik společnosti AAA AUTO. Více než 57 % zákazníků, kteří se opakovaně do autobazaru vrací, mění svůj vůz do 4 let. Nejčastěji se pak vrací pro vozy značky Škoda.

Nejčastěji mění vozy mladí lidé do třiceti let (12,3 %), kteří více podléhají módním trendům a častěji mění své preference. Naopak lidé ve středním věku (54,7 %), tedy v rozmezí 30 až 50 let, mění svůj vůz v průměru jednou za čtyři až pět let. Nejmladší zákazníci, kteří si u nás kupují své první auto, většinou hledají co nejlevnější vůz, u kterého tolik nedbají na výbavu a motorizaci. Svůj další vůz si pak většinou pořizují během dalších dvou let, a to hlavně proto, že chtějí auto více reprezentativní a odpovídající aktuálním módním trendům, uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO.

Zákazníci po třicítce pak již u vozu hledí více na praktičnost a upřednostňují mladší vozy s nižším nájezdem. Senioři jsou méně nároční a díky menším nájezdům již obměňují vozy méně často a vrací se k nám v průměru po pěti až šesti letech.

V roce 2015 se zákazníci do autocenter AAA AUTO vraceli nejčastěji pro vozy značky Škoda (27,7 %), Volkswagen (10,1 %) a Ford (9,9 %). Mezi nejoblíbenější modely pak u věrných zákazníků patřili vozy Škoda Octavia a Fabia, VW Passat nebo Ford Focus a Mondeo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 3. 2016 10:26

    k22 (neregistrovaný) ---.138.broadband3.iol.cz

    servisních nákladů nevydží..a hurá pro novou!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).