Hlavní navigace

Letos budou ještě čtyři prodloužené víkendy. Nejčastěji vyrážíme k sousedům

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 4. 2018

Rakousko, Slovensko, Německo, Itálie a Chorvatsko. To jsou země, kam podle pojišťovny Generali jezdí Češi nejčastěji na čtyřdenní prodloužené víkendy. Pojišťovna vychází z desítek tisíc smluv o cestovním pojištění, které lidé loni na tyto cesty u ní uzavřeli online.

Právě nyní, se na kratší dovolenou chystají vydat další tisíce Čechů, když před sebou máme hned dva prodloužené víkendy. Státní svátky připadají na první dvě květnová úterý.

Trend krátkodobých mimopracovních zahraničních cest z pohledu počtu uzavřených pojistek roste. Vliv má dobrá ekonomická situace i rozšiřující se nabídka levných letenek do evropských destinací, říká Kateřina Vanková, manažerka cestovního pojištění v pojišťovně Generali. Aktivní odpočinek, wellness nebo poznávání evropských metropolí, tak obvykle vypadá čtyřdenní prodloužený výlet českých turistů za hranice země.

Nejčastěji lidé loni vyjeli na prodloužený víkend v září, kdy sváteční den vyšel na čtvrtek. Následovaly březnové cesty – z velké části se jednalo o lyžařské dovolené. Třetí špička v prodloužených víkendech loni připadla na červenec.

Letos mají Češi možnost vyjet na prodloužený víkend, během kterého ušetří nějaký den dovolené, ještě v červenci, kdy je volný pátek a čtvrtek 5. a 6., a naposledy pak na konci září, kdy je svátečním dnem pátek 28. září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).